2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 do kwoty 4.000.000,00 zł
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie i obsługę kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 do kwoty 4.000.000,00 zł zgodnie z wymienionymi poniżej warunkami: 1. Oprocentowanie kredytu zmienne i winno obowiązywać w okresach, za które naliczane będą odsetki, oparte o stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia notowania w miesiącu poprzedzającym okres odsetkowy. 2. Okres wykorzystania kredytu w formie przelewu środków na rachunek bankowy Gminy w Banku Spółdzielczym w Sławnie jednorazowo: 4.000.000,00 zł – najpóźniej do 5 dni roboczych od dnia złożenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa w dniu 23.12.2025 r. 3. Okres spłaty kredytu: 1) okres karencji spłaty kapitału – do dnia 30 września 2026 r. 2) spłata kapitału w 10 ratach – od dnia 30 września 2026 r. do dnia 30 września 2035 r. 4. Harmonogram spłat kapitału w PLN: 1) 30.09.2026 – 400 000,00; 2) 30.09.2027 – 400 000,00; 3) 30.09.2028 – 400 000,00; 4) 30.09.2029 – 400 000,00; 5) 30.09.2030 – 400 000,00; 6) 30.09.2031 – 400.000,00; 7) 30.09.2032 – 400 000,00; 8) 30.09.2033 – 400 000,00; 9) 30.09.2034 – 400 000,00; 10) 30.09.2035 – 400 000,00. 5. Spłata odsetek miesięcznie (miesiąc kalendarzowy) od dnia wykorzystania kredytu – płatnych do dnia 15-go następnego miesiąca. 6. Termin spłaty raty kredytu uznany zostanie za zachowany w momencie wpływu środków na konto należące do Wykonawcy najpóźniej w dniu wyznaczonym do spłaty. W przypadku, gdy termin spłaty przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za dzień spłaty uznaje się następny dzień, który nie jest dniem wolnym. 7. Możliwość przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych prowizji (kosztów) z naliczeniem odsetek do dnia spłaty kredytu, a nie do dnia obowiązywania umowy. 8. Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową podpisaną przez kredytobiorcę z kontrasygnatą skarbnika. 9. Informacje dotyczące zdolności kredytowej Gminy Sławno udostępnione są na stronie http://ug.slawno.ibip.pl/public/. 10. Podpisanie umowy z Wykonawcą nastąpi w siedzibie Zamawiającego. 11. Zamawiający na wniosek Banku może udostępnić inne informacje dotyczące zdolności kredytowej Gminy Sławno.
Interne Kennung: ZPOP.271.35.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001