701506-2023 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2023 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2023 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2023 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów. 1.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Kwota kredytu: 2.560.733,00 zł. b) Postawienie środków do dyspozycji Zamawiającego w dniu 30 listopada 2023 r. c) Dyspozycja uruchomienia kredytu nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego pisemnego zapotrzebowania na środki przesłane w formie elektronicznej (mail), a oryginał zostanie niezwłocznie dostarczony do banku. d) Okres spłaty kredytu od dnia 31 grudnia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2032 r. e) Pierwsza spłata raty kapitału nastąpi 31 grudnia 2023 r. f) Spłata ostatniej raty nastąpi do 31 grudnia 2032 r. Pozostałe informacje - w SWZ
Interne Kennung: Rg.271.16.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: nie dotyczy
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w roku 2023 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów. 1.1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Kwota kredytu: 2.560.733,00 zł. b) Postawienie środków do dyspozycji Zamawiającego w dniu 30 listopada 2023 r. c) Dyspozycja uruchomienia kredytu nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego pisemnego zapotrzebowania na środki przesłane w formie elektronicznej (mail), a oryginał zostanie niezwłocznie dostarczony do banku. d) Okres spłaty kredytu od dnia 31 grudnia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2032 r. e) Pierwsza spłata raty kapitału nastąpi 31 grudnia 2023 r. f) Spłata ostatniej raty nastąpi do 31 grudnia 2032 r. g) Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marże banku. h) Stawkę referencyjną stanowi stawka WIBOR 1 M oznaczającą stopę procentową dla międzybankowych depozytów 1- miesięcznych, wyliczonej jako średnia z ostatniego miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie. i) Marża banku jest stała w umownym okresie kredytowania. j) Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych w ostatnim dniu roboczym miesiąca. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu wykonawca poinformuje zamawiającego pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ( np. e-mail ) przynajmniej 3 dni przed terminem zapłaty. k) Pierwsza spłata odsetek nastąpi ostatniego dnia roboczego miesiąca w miesiącu uruchomienia kredytu. l) Spłata kapitału następować będzie według harmonogramu: I rata 31.12.2023 r. 150.000,00 PLN II rata 30.09.2024 r. 50.000,00 PLN III rata 30.06.2025 r. 110.000,00 PLN IV rata 30.09.2025 r. 150.000,00 PLN V rata 30.06.2026 r. 75.000,00 PLN VI rata 30.09.2026 r. 175.000,00 PLN VII rata 30.06.2027.r 100.000,00 PLN VIII rata 30.09.2027 r. 210.000,00 PLN IX rata 30.06.2028 r. 110.000,00 PLN X rata 30.09.2028 r. 125.500,00 PLN XI rata 30.06.2029 r. 100.000,00 PLN XII rata 30.09.2029 r. 144.500,00 PLN XIII rata 30.06.2030 r. 50.000,00 PLN XIV rata 30.09.2030 r. 250.000,00 PLN XV rata 31.03.2031 r. 110.000,00 PLN XVI rata 30.06.2031 r. 110.000,00 PLN XVII rata 30.09.2031 r. 110.000,00 PLN XVIII rata 31.03.2032 r. 50.000,00 PLN XIX rata 30.06.2032 r. 150.000,00 PLN XX rata 30.09.2032 r 150.000,00 PLN XXI rata 31.12.2032 r. 80.733,00 PLN m) Formą zabezpieczenia kredytu będzie weksel „In blanco„ wraz z deklaracją wekslową (kontrasygnowany przez Skarbnika Gminy Stary Dzierzgoń). n) Prowizja od udzielonego kredytu nie może być wyższa niż 2 % postawionego do dyspozycji zamawiającego kredytu bankowego. o) Za dzień spłaty kredytu lub raty oraz odsetek przyjmuje się dzień, w którym uruchomione zostaną przez gminę środki z rachunku bankowego nr 39 8320 0005 0030 0038 2000 0010. p) W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. q) Odsetki naliczane będą od rzeczywistego salda zadłużenia kredytowego, przy założeniu, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni, a rok 365/365 oraz 366/366 w roku przestępnym. r) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej od ustalonej bez dodatkowych opłat i prowizji na rzecz Wykonawcy. Niewykorzystana część kredytu zostanie zaliczona w poczet spłat rat kredytu poczynając od ostatniej raty. W takim przypadku Strony ustalą nowy harmonogram spłat w formie aneksu do umowy. Pozostałe informacje - w SWZ.