701675-2025 - Wettbewerb
Polen – Video-Überwachungssystem – Dostawa, montaż i uruchomienie zestawu specjalistycznych urządzeń, przeznaczonych do obserwacji naziemnej obszarów leśnych i lokalizacji pożarów lasu (wczesnego wykrywania pożarów) na potrzeby ochrony przeciwpożarowej lasu w Nadleśnictwie Torzym.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, montaż i uruchomienie zestawu specjalistycznych urządzeń, przeznaczonych do obserwacji naziemnej obszarów leśnych i lokalizacji pożarów lasu (wczesnego wykrywania pożarów) na potrzeby ochrony przeciwpożarowej lasu w Nadleśnictwie Torzym.
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie systemu monitoringu przeciwpożarowego do wczesnego wykrywania pożarów lasów przeznaczonego do obserwacji naziemnej obszarów leśnych i lokalizacji pożarów lasu (wczesnego wykrywania pożarów), wyposażonego w funkcję automatycznej detekcji dymu na potrzeby ochrony przeciwpożarowej lasu w Nadleśnictwie Torzym. Zakres zamówienia obejmuje m.in. : - wykonanie zasilania wraz z podtrzymaniem akumulatorowym dla wieży ppoż. Torzym, Dębrznica, Bobrówka, dla systemu PAD w budynku Nadleśnictwa, dla wieży przy budynku Nadleśnictwa, - dostawę i montaż 3 kamer do obserwacji terenów leśnych na wieży ppoż. Torzym, Dębrznica, Bobrówka wraz z szafkami sterującymi, - montaż anten radioliniowych na wieżach realizujących połączenia: • wieża ppoż Torzym – wieża przy budynku Nadleśnictwa Torzym w paśmie 5GHz i 60GHz pracujących w tranku • wieża ppoż Torzym – wieża ppoż. Dębrznica w paśmie 5GHz • wieża ppoż Torzym – wieża ppoż. Bobrówka w paśmie 5GHz • wieża ppoż Dębrznica – wieża ppoż. Bobrówka w paśmie 5GHz • wieża ppoż. Torzym – wieża ppoż. Łagów (Nadleśnictwo Świebodzin) w paśmie 5GHz • wieża ppoż. Bobrówka – wieża ppoż. Trzemeszno (Nadleśnictwo Sulęcin) w paśmie 5GHz • wieża ppoż. Bobrówka – wieża ppoż. Rzepin (Nadleśnictwo Rzepin) w paśmie 5GHz. - rozbudowa instalacji odgromowej wież ppoż. Torzym, Dębrznica, Bobrówka i wieży przy Nadleśnictwie Torzym, - montaż szafy PAD w budynku Nadleśnictwa Torzym na poziomie piwnicy - montaż telewizorów 4 szt. do obserwacji kamer ppoż. Torzym, Dębrznica, Bobrówka oraz mapy, montaż monitora dla obserwatora w PAD. - dostawa i montaż komputera sterującego z monitorem - dostawa i montaż pulpitu sterującego - integracja urządzeń z istniejącą instalacją technologiczną wykorzystywaną przez Nadleśnictwo Torzym do obserwacji i wykrywania pożarów, - wykonanie instalacji wyrównawczej PAD oraz na wieżach, - uruchomienie systemu automatycznej detekcji dymu. Wykonawca na potrzeby realizowanego zadania zobowiązany jest wykorzystać istniejącą infrastrukturę techniczną i telekomunikacyjną Nadleśnictwa Torzym. 2) Wykonawca po dostawie, montażu i uruchomieniu przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego. Szkolenie powinno obejmować zakresem obsługę i działanie, instalację i konfigurację oprogramowania i urządzeń systemu. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do konsultacji oraz doradztwa w zakresie prezentowanego systemu, jego funkcjonalności, parametrów technicznych oraz innych właściwości oferowanego przedmiotu zamówienia 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (opis prac oraz zakres rzeczowy i lokalizacja) został określony w Załączniku nr 2 i 3 do SWZ. 4) Zakres rzeczowy zawarty w Załączniku nr 2 ma charakter szacunkowy. 5) Opis procedury dokonywania odbiorów prac wykonanych w ramach zakończonych etapów został zawarty w Załączniku nr 2B do SWZ. 6) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Torzym , za wyjątkiem montażu anten radioliniowych, które będą montowane na wieżach p.poż. na terenie Nadleśnictwa Świebodzin, Nadleśnictwa Sulęcin oraz Nadleśnictwa Rzepin. Orientacyjną lokalizację przedmiotu zamówienia przedstawiają mapy zawarte w Załączniku nr 3 do SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania ofert i korespondencji elektronicznej zostały opisane w pkt 10 SWZ.
Interne KennungSAZ.270.1.6.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensW celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 7.1. SWZ, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, działając na podstawie art. 126 ust.1PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona,do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:a) wykazu wykonanych dostaw,a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat(wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy–w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości brutto, przedmiotu (rodzaju wykonanych dostaw),dat wykonania(dat dziennych rozpoczęcia i zakończenia realizacji dostaw) i podmiotów,na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie(wzór wykazu wykonanych dostaw stanowi Załącznik nr 9 do SWZ). Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw,wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami wykaz, o którym mowa wyżej dotyczy dostaw,w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.b) dowodów określających, czy wskazane przez Wykonawcę w wykazie dostawy na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot.zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia zostały wykonane lub są wykonywane należycie.Dowodami, o których mowa powyżej są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane,a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie oraz skuteczność działania systemu detekcji dymu, powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (wstecz od dnia,w którym upływa termin składania ofert). c)wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie dostaw i usług,wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, posiadanych uprawnień, wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu osób stanowi Załącznik nr10 do SWZ).d)informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, działając na podstawie art. 126 ust.1 PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:a) informacji z KRK w zakresie: (a)art. 108 ust.1 pkt 1 i 2 PZP,(b)art. 108 ust.1 pkt 4 PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,(c)art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a) PZP, (d)art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b) PZP, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu, (e)art. 109 ust.1 pkt 3 PZP, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,b) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jedn.: Dz. U z 2024 r. poz.594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - (wzór oświadczenia Wykonawcy w zakresie przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej stanowi Załącznik nr 7 do SWZ),c)zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust.1 pkt 1)PZP,wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłaceniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności, d) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej KRUS potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art.109 ust.1 pkt 1) PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłaceniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,e)odpisu lub informacje z KRS lub z CEiDG, w zakresie art.109 ust.1 pkt 4)PZP,sporządzonych nie wcześniej niż3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,f)oświadczenia Wykonawcy o aktualności inform. zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust.1 Pzp
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 32235000 Betriebsüberwachungssystem, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 32333200 Camcorder, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten, 32421000 Netzverkabelung, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 45312330 Installation von Rundfunkantennen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa, montaż i uruchomienie systemu monitoringu przeciwpożarowego do wczesnego wykrywania pożarów lasów przeznaczonego do obserwacji naziemnej obszarów leśnych i lokalizacji pożarów lasu (wczesnego wykrywania pożarów), wyposażonego w funkcję automatycznej detekcji dymu na potrzeby ochrony przeciwpożarowej lasu w Nadleśnictwie Torzym.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie systemu monitoringu przeciwpożarowego do wczesnego wykrywania pożarów lasów przeznaczonego do obserwacji naziemnej obszarów leśnych i lokalizacji pożarów lasu (wczesnego wykrywania pożarów), wyposażonego w funkcję automatycznej detekcji dymu na potrzeby ochrony przeciwpożarowej lasu w Nadleśnictwie Torzym. Opis prac (czynności) oraz zakres rzeczowy i lokalizacja przedmiotu zamówienia wynika z Załącznika nr 2 i 3 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 32235000 Betriebsüberwachungssystem, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 32333200 Camcorder, 32421000 Netzverkabelung, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45312330 Installation von Rundfunkantennen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 51310000 Installation von Rundfunk-, Fernseh-, Audio- und Videogeräten