701733-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Wodociągów Raciborskich w okresie 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej dla potrzeb Wodociągów Raciborskich w okresie 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) dla potrzeb Wodociągów Raciborskich w okresie 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.
Vorherige Bekanntmachung497898-2025
Interne KennungZS/D_07/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1513), tj. za pomocą platformy e-Zamówienia. Ofertę wraz z załącznikami składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) wyłącznie za pomocą platformy e-Zamówienia. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1) akceptuje warunki korzystania z platformy określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz uznaje go za wiążący; 2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl 3) musi postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, pełnomocnictwo lub inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, sporządza się w języku polskim w postaci elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonych dla danych dokumentów w SWZ. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformy e-Zamówienia dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformy e-Zamówienia na stronie internetowej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do komunikacji wynosi 150 MB. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub w konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 ze zm.). Zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Do oferty należy dołączyć JEDZ, w zakresie wskazanym w niniejszej SWZ, w formie elektronicznej, a następnie zaszyfrować wraz z pozostałymi plikami stanowiącymi ofertę. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, w formie elektronicznej – zaleca się sporządzenie oferty i oświadczeń w formacie PDF i podpisanie podpisem w formacie PadES. W przypadku zastosowania innego formatu Zamawiający może nie mieć możliwości zapoznania się z ofertą, co może spowodować jej odrzucenie. Szczegółowe warunki dotyczące postepowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenia zamówienia, warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postepowania wskazanej w rozdziale 1 pkt 5 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa energii elektrycznej dla potrzeb Wodociągów Raciborskich w okresie 01.01.2026 r. - 31.12.2026 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) dla potrzeb Wodociągów Raciborskich w okresie 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. wynosi 4 856,533 MWh. W opisie przedmiotu zamówienia określono standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia (przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego który Wykonawca go wykona), uwzględniono wszystkie koszty cyklu życia – marżę, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu, koszty zmienności grafiku, koszty grafikowania, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Poza ww. kosztami Zamawiający nie przewiduje innych kosztów dostawy energii elektrycznej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität