701759-2025 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół w roku 2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół w roku 2026”. 1.1. Usługa polegająca na dowożeniu uczniów wraz z opieką z wyznaczonego miejsca do jednostki oświatowej oraz powrót zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez dyrektorów placówek oświatowych w dni nauki szkolnej oprócz niedziel, świąt i dni wolnych od nauki ustalonych na podstawie odrębnych przepisów. Dopuszcza się możliwość zmian w godzinach przewozu dzieci w przypadku zmian wynikających z organizacji roku szkolnego. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3.Zamówienie zostało podzielone na 2 części*: Część 1: Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół obwodowych i z powrotem w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. Część 2: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opieką w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. *Dla każdej części zostanie zawarta odrębna umowa. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelDowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół obwodowych i z powrotem w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół w roku 2026”. 1.1. Usługa polegająca na dowożeniu uczniów wraz z opieką z wyznaczonego miejsca do jednostki oświatowej oraz powrót zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez dyrektorów placówek oświatowych w dni nauki szkolnej oprócz niedziel, świąt i dni wolnych od nauki ustalonych na podstawie odrębnych przepisów. Dopuszcza się możliwość zmian w godzinach przewozu dzieci w przypadku zmian wynikających z organizacji roku szkolnego. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3.Zamówienie zostało podzielone na 2 części*: Część 1: Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół obwodowych i z powrotem w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak opcji i wznowień
LosLOT-0002
TitelDowożenie uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opieką w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów będących mieszkańcami Mikołowa do szkół w roku 2026”. 1.1. Usługa polegająca na dowożeniu uczniów wraz z opieką z wyznaczonego miejsca do jednostki oświatowej oraz powrót zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez dyrektorów placówek oświatowych w dni nauki szkolnej oprócz niedziel, świąt i dni wolnych od nauki ustalonych na podstawie odrębnych przepisów. Dopuszcza się możliwość zmian w godzinach przewozu dzieci w przypadku zmian wynikających z organizacji roku szkolnego. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3.Zamówienie zostało podzielone na 2 części*: Część 2: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opieką w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Beschreibung der OptionenW przypadku gdy na Gminie Mikołów będzie ciążył obowiązek zapewnienia uczniom transportu i opieki zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe potwierdzony wnioskiem rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletniego ucznia w ramach przedmiotu umowy Zamawiający uprawniony będzie do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może z opisanego prawa opcji skorzystać w zakresie, o którym mowa w pkt 5) poniżej w całości lub w części; 2) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 3) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego wykaz tras wraz z opisem (zgodnie z pkt 5) poniżej) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego; 4) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego tj. sposób wykonania usługi, ustalenie terminu i sposobu zakończenia opcji, warunki zapłaty wynagrodzenia, kary umowne, warunki zmiany wykonywania umowy przyjmuje się tak jak dla gwarantowanej części zamówienia. 5) Przedmiot umowy w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji może obejmować następujące dodatkowe trasy: - 9.op: aAcademy Niepubliczna Szkoła Podstawowa Katowice, ul. Zielonogórska 1 - 10.op: Zespół Szkół nr 1 w Katowicach, Katowice, ul. Staszica 2 - 11.op: Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Wesołe Słoneczka" Katowice, ul. Hetmańska 7 - 12.op: Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie, Mikołów ul. Rybnicka 44. - Łączna liczba kilometrów do przejechania w okresie obowiązywania umowy przewidziana w ramach prawa opcji: 19 665 km. 6) Zamawiający zastrzega, że ilość tras oraz łączna liczba kilometrów do przejechania w okresie obowiązywania umowy przewidziana w ramach prawa opcji, o których mowa w pkt 5) jest wielkością maksymalną. 7) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania Umowy.