See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie: 1.1) zadanie 1 - odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze I gromadzonych w miejscu gromadzenia odpadów na nieruchomości. Przewidywana ilość odpadów: 220 Mg; 1.2) zadanie 2 - odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze I gromadzonych w pojemnikach lub workach [papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne]. Przewidywana ilość odpadów: 2300 Mg; 1.3) zadanie 3 - odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze II gromadzonych w miejscu gromadzenia odpadów na nieruchomości. Przewidywana ilość odpadów: 750 Mg; 1.4) zadanie 4 - odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze II gromadzonych w pojemnikach lub workach [papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne]. Przewidywana ilość odpadów: 2500 Mg; 1.5) zadanie 5 - odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 1000 Mg; 1.6) zadanie 6 - odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 odebranych z PSZOK [szkło, metale i tworzywa sztuczne]. Przewidywana ilość odpadów: 250 Mg; 1.7) zadanie 7 - odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 1000 Mg; 1.8) zadanie 8 – odpadów betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów oraz gruz ceglany o kodach 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 500 Mg; 1.9) zadanie 9 – odpadów tekstylnych i odzieży o kodach 20 01 10 oraz 20 01 11 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 70 Mg. 2. Zamawiający nie ogranicza ilości zadań (części) na które Wykonawca może składać ofertę. Wykonawca może zatem złożyć ofertę na jedno, kilka lub na wszystkie zadania (części). 3. Zgodnie z art. 6d ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 ze zm.), zamówienie publiczne udzielane jest odrębnie dla 9 zadań (części) odnoszących się odpowiednio do: Sektora I: część 1 (zadanie 1); część 2 (zadanie 2); Sektora II część 3 (zadanie 3); część 4 (zadanie 4); Odpadów z PSZOK część 5 (zadanie 5); część 6 (zadanie 6); część 7 (zadanie 7); część 8 (zadanie 8); część 9 (zadanie 9); Obszar Sektora I i Sektora II zostały określone Uchwałą nr XXIX/399/2013 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 8 marca 2013 r. w sprawie podziału obszaru gminy Wieliczka na Sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 5. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 6. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp.
Interne Kennung: BZP.271.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze I gromadzonych w miejscu gromadzenia odpadów na nieruchomości. Przewidywana ilość odpadów: 220 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36, co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 220 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 1 w ilości do 100 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 2 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze I gromadzonych w pojemnikach lub workach [papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne]. Przewidywana ilość odpadów: 2300 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99, co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 2 300 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 2 w ilości do 1500 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 3 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze II gromadzonych w miejscu gromadzenia odpadów na nieruchomości. Przewidywana ilość odpadów: 750 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36, co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 750 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 3 w ilości do 500 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 4 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze II gromadzonych w pojemnikach lub workach [papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne]. Przewidywana ilość odpadów: 2500 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99, co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 2 500 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 4 w ilości do 1500 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie 5 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 1000 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 07 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 07 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 1 000 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 5 w ilości do 400 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie 6 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 odebranych z PSZOK [szkło, metale i tworzywa sztuczne]. Przewidywana ilość odpadów: 250 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99, co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 250 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 6 w ilości do 100 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie 7 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 1000 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 20 02 01 oraz 20 01 08 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w której to instalacji proces recyklingu odpadów o kodzie 20 02 01 odbywa się zgodnie z § 6 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz.U. 2021 poz. 1530) lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 20 02 01 oraz 20 01 08 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w której to instalacji proces recyklingu odpadów o kodzie 20 02 01 odbywa się zgodnie z § 6 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz.U. 2021 poz. 1530) 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 7 w ilości do 500 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie 8 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów oraz gruz ceglany o kodach 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 500 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 oraz 17 01 07 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 oraz 17 01 07 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 500 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 8 w ilości do 250 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie 9 - Przetwarzanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wieliczka w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przetworzenie odpadów tekstylnych i odzieży o kodach 20 01 10 oraz 20 01 11 odebranych z PSZOK. Przewidywana ilość odpadów: 70 Mg. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów (odpowiednio dla zadania), były wykonywane w: instalacji odzysku, o której mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, a Wykonawca posiada dla tej instalacji decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 20 01 10 oraz 20 01 11 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. lub zawarł z podmiotem prowadzącym taką instalację umowę, której przedmiotem jest przetwarzanie odpadów o kodzie 20 01 10 oraz 20 01 11 w okresie co najmniej od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a podmiot prowadzący tę instalację posiada dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów. W takim wypadku Zamawiający żąda od wykonawcy informacji (określonych w pkt 18 SWZ) dotyczących instalacji w której będą przetwarzane odpady. Wykonawca np. może dysponować stacją przeładunkową zlokalizowaną na terenie Gminy Miejskiej Kraków a następnie przeładowywać i transportować odpady do instalacji przetwarzanie będącej w dyspozycji innego podmiotu. 4. Dopuszcza się również możliwość w której Wykonawca w ramach poszczególnych zadań zagospodaruje część odpadów za pomocą stacji przeładunkowej a pozostałą ilość odpadów za pomocą instalacji odzysku. W takiej sytuacji wymaga się, aby stacja przeładunkowa oraz instalacja odzysku mieściły się pod tym samym adresem. 5. Uwaga! Zamawiający wymaga, aby instalacje instalacje odzysku lub stacje przeładunkowe znajdowały się w odległości nie większej niż 30 km w linii prostej pomiędzy budynkiem Urzędu Miasta Wieliczka zlokalizowanym w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, a bramą wjazdową do instalacji Wykonawcy Ww. odległość Wykonawca zobowiązany jest określić przy użyciu narzędzia google maps i będzie ona stanowiła jedno z kryterium oceny ofert o którym mowa w pkt 13 nin. SWZ. W przypadku gdy odległość będzie większa niż maksymalna, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp. 6. Jeżeli w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
Menge: 70 Tonnen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania, w ilości nie przekraczającej - dla zadania 9 w ilości do 50 Mg, 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak zaoferowanych dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.