See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "PROJEKT CÉRKA“ - REVITALIZACE BROWNFIELDU DOLU FRENŠTÁT – PRIORITNÍ INVESTIČNÍ OBLAST.
Beschreibung: Veřejná zakázka je v souladu s § 14 odst. 2 ZZVZ veřejnou zakázkou na služby, neboť jejím předmětem je zhotovení projektové dokumentace pro urbanistický projekt CÉRKA (dále jen „projektová dokumentace“) spočívající v revitalizaci areálu Dolu Frenštát v. k. ú. obce Trojanovice. Hlavní myšlenkou projektu CÉRKA je nastartování dlouhodobého procesu citlivé a komplexní proměny venkovského území po hornické činnosti, v rámci které budou plně respektovány zásady udržitelnosti a bude probíhat v souladu s New European Bauhaus - https://new-european-bauhaus.europa.eu/index_en. Veřejná zakázka je v souladu s § 14 odst. 2 ZZVZ veřejnou zakázkou na služby, neboť jejím předmětem je zhotovení projektové dokumentace pro urbanistický projekt CÉRKA (dále jen „projektová dokumentace“) spočívající v revitalizaci areálu Dolu Frenštát v. k. ú. obce Trojanovice. Současně se podle § 25 ZZVZ jedná o nadlimitní veřejnou zakázku, neboť její předpokládaná hodnota přesahuje limit stanovený § 25 ZZVZ v kombinaci s § 4 nařízení vlády č. 172/2016 Sb., o stanovení finančních limitů a částek pro účely zákona o zadávání veřejných zakázek.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71251000 Dienstleistungen von Architekturbüros und Bauabnahme
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: CÉRKA
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si dle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy v průběhu plněni veřejné zakázky, a to v případě kdy: 1. uzavřená smlouva s vybraným dodavatelem bude ukončena v průběhu realizace zakázky buď dohodou, výpovědi nebo odstoupením od smlouvy ze strany dodavatele z důvodů neležících na straně zadavatele, odstoupením od smlouvy ze strany zadavatele z důvodů uvedených v čl. XI smlouvy nebo dle § 223 ZZVZ, zánikem právnické osoby dodavatele bez právního nástupce nebo v důsledku právního nástupnictví v souvislosti s přeměnou dodavatele, jeho smrtí nebo převodem jeho závodu, popřípadě části závodu, kdy nový dodavatel nesplňuje kritéria kvalifikace stanovená v této zadávací dokumentaci; 2. je prohlášena insolvence na dodavatele, dodavatel vstoupí do likvidace, je pravomocně vydáno rozhodnutí o úpadku na dodavatele, je nařízená nucená správa podle jiného právního předpisu na dodavatele nebo nastane u dodavatele obdobná situace podle právního řádu země jeho sídla; 3. v průběhu realizace veřejné zakázky bude zjištěno, že 3.1 stavebně-technický stav prvků (budov, infrastruktury, zařízení, ... ), jejichž využití bude v projektu předpokládáno, se pro účely projektu ukáže nevyhovujícím a plánovaná rekonstrukce/úprava se v původně předpokládané podobě stane nerealizovatelnou; 3.2 je třeba zpracovat výrobní dokumentaci, se kterou objednatel v zadání zakázky nepočítal; 3.3 je třeba zpracovat archeologický průzkum, který dle dosavadních informaci zadavatele nemá být předmětem plnění; 3.4 je třeba zpracovat specifické průzkumy a rozbory vynucené řešením stavby či požadavky dotčených orgánů a správců sítí, případně dalšími právními předpisy, o kterých v současnosti zadavatel nemá povědomí. Zadavatel si dále dle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě kdy se v průběhu plnění zakázky ukáže, že kvůli technickému stavu nemovitostí na místě plnění, se kterým se dodavatel nemohl seznámit před uzavřením smlouvy a který nebyl znám ani zadavateli před uzavřením smlouvy, není buď vůbec technicky možné, nebo je realizace zakázky bez dalších technických nebo stavebních úprav a oprav nehospodárná. V takovém případě si zadavatel vyhrazuje právo dohodnout se s dodavatelem na změně a posunu harmonogramu realizace zakázky, aby mohl předem realizovat nutná opatření a připravit podmínky pro realizaci této zakázky. Dále si zadavatel vyhrazuje právo změnit technické parametry aj., pokud je to s ohledem k okolnostem případu vhodné, zejména pokud jde o jediné řešení nastalé situace umožňující, aby byla zakázka dokončena za jinak nezměněných smluvních podmínek. Zadavatel si dále dle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě kdy se v průběhu plnění zakázky změní dotační podmínky pro realizaci či projekci staveb či bude potřeba projekt přizpůsobit nově vypsané dotaci. Zadavatel nemá v současnosti žádné bližší informace o hodnotě vyhrazených změn závazků. Ta bude předmětem prověřeni, pokud nastanou podmínky pro její uplatnění.