70289-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Kompleksowa usługa prania oraz dzierżawy bielizny pościelowej i operacyjnej oraz odzieży roboczej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa usługa prania oraz dzierżawy bielizny pościelowej i operacyjnej oraz odzieży roboczej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Kompleksowa usługa prania oraz dzierżawy bielizny pościelowej i operacyjnej oraz odzieży roboczej”
Vorherige Bekanntmachung712944-2025
Interne KennungDZP/57/PN/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensWojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, zwany dalej Zamawiającym, zamierza wszcząć postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania pn.: „Kompleksowa usługa prania oraz dzierżawy bielizny pościelowej i operacyjnej oraz odzieży roboczej”. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”, tj. kwotę określoną ustawie z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą – 221 000 euro dla dostaw. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie w/w zadania będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy: „Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Wobec powyższego w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w w/w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie w/w zadania. Przedmiotem zamówienia w/w postepowania jest „Kompleksowa usługa prania oraz dzierżawy bielizny pościelowej i operacyjnej oraz odzieży roboczej” Zamówienie dotyczy świadczenia usługi prania, dezynfekcji, suszenia, maglowania, pakowania i transportu odzieży oraz pościeli szpitalnej, która ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania podmiotu leczniczego oraz bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego pacjentów i personelu medycznego. Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), postanowił skrócić minimalny termin składania ofert w przetargu nieograniczonym, uznając, że zachodzi należycie uzasadniona pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Uzasadnienie pilnej potrzeby wynika z następujących okoliczności: 1. Wygaśnięcie dotychczasowej umowy na świadczenie usług prania odzieży i pościeli szpitalnej nastąpi w najbliższym czasie tj. 30.11.2025r. a brak zapewnienia ciągłości świadczenia tej usługi spowoduje poważne ryzyko zakłócenia działalności szpitala. 2. Przerwa w świadczeniu usług pralniczych może doprowadzić do: o naruszenia wymagań sanitarno-epidemiologicznych, o zagrożenia zdrowia i życia pacjentów oraz personelu, o konieczności wstrzymania przyjęć pacjentów i ograniczenia pracy oddziałów szpitalnych. 3. Konieczność pilnego ogłoszenia przetargu oraz skrócenia terminu składania ofert wynika z przedłużających się procedur przygotowawczych i konieczności dostosowania SWZ do zmieniających się przepisów oraz realnych potrzeb jednostki. Z powyższych względów Zamawiający uznaje, że spełnione zostały przesłanki do skrócenia minimalnego terminu składania ofert, zgodnie z przepisami ustawy Pzp. Podkreślenia wymaga, że skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
LosLOT-0001