2. Verfahren
Verfahren
Titel: OL - Poradenské činnosti v Olomouckém kraji III
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je zajištění realizace poradenských programů pro uchazeče a zájemce o zaměstnání a účastníky pracovní rehabilitace ve smyslu § 105 odst. 1 písm. a) a § 69 odst. 1 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů v Olomouckém kraji. Veřejná zakázka je realizována z finančních prostředků Evropského sociálního fondu+/Evropského sociálního fondu (dále také jen " ESF+/ESF") a státního rozpočtu ČR, a také z prostředků státního rozpočtu ČR určených pro financování aktivní politiky zaměstnanosti (dále také jen "APZ"). S ohledem na výše uvedené se obsahové podmínky mohou v průběhu doby realizace veřejné zakázky měnit podle požadavků a podmínek vyplývajících z konkrétních pravidel ESF+/ESF a APZ.
Interne Kennung: PORADENSTVÍ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80570000 Ausbildung in der Persönlichkeitsentwicklung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: část č. 2: Finanční gramotnost
Beschreibung: Cílem poradenského postupu je motivovat účastníky k vytváření osobní finanční strategie s ohledem na řešení jejich životních situací v období hledání nového pracovního uplatnění, a osvojení si základů finanční gramotnosti, která je prevencí pro ty, jež dluhy nemají a zároveň může pomoci těm, kteří se již s problémy se zadlužením potýkají. Poradenský program má za cíl pomoci účastníkům orientovat se v problémech finančních produktů v souvislosti s odpovědným přístupem k hospodaření s penězi a naučit je samostatně přistupovat ke správě finančního portfolia. Dalším cílem poradenského programu je analyzovat příčiny zadlužování občanů a naučit účastníky, jak řešit následky zadlužení pomocí institucí nabízejících odbornou pomoc.
Interne Kennung: 02 Finanční gramotnost
Los: LOT-0005
Titel: část č. 6: Minimum pro hledání zaměstnání
Beschreibung: Cílem poradenského programu je poskytnout účastníkům základní rady a informace pro řešení nezaměstnanosti, zejména pro vyhledávání pracovních míst a kontaktování zaměstnavatelů.
Interne Kennung: 06 Minimum pro hledání zaměstnání
Los: LOT-0003
Titel: část č. 3: Pracovně právní minimum
Beschreibung: Cílem poradenského programu je vybavit účastníky poradenského programu teoretickými znalostmi a praktickými dovednostmi k posílení kompetencí v oblasti pracovněprávní. Účastníci získají přehled o základních právech a povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele vymezených právními předpisy (zákoník práce, občanský zákoník, zákon o zaměstnanosti). Seznámí se s možnostmi ochrany zaměstnanců a naučí se hledat odbornou právní pomoc. Dalším cílem poradenského programu je informovat účastníky o odpovědnosti při právních úkonech, diskriminaci a ochraně zaměstnance a upozornit na rizika při právních úkonech. Poradenský program přispěje k motivaci a aktivizaci účastníků, posílí právní vědomí účastníků v oblasti právních norem souvisejících s hledáním budoucího zaměstnání.
Interne Kennung: 03 Pracovně právní minimum