703066-2025 - Wettbewerb
Polen – Sicherheitssoftwarepaket – Dostawa subskrypcji do posiadanej platformy cyberbezpieczeństwa klasy XDR z analizą ryzyka lub dostawa i wdrożenie systemu równoważnego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa subskrypcji do posiadanej platformy cyberbezpieczeństwa klasy XDR z analizą ryzyka lub dostawa i wdrożenie systemu równoważnego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa subskrypcji do posiadanej platformy cyberbezpieczeństwa klasy XDR z analizą ryzyka lub dostawa i wdrożenie systemu równoważnego. 2. Dostarczone subskrypcje muszą obowiązywać przez okres 36 miesięcy. 3. Dla wszystkich dostarczonych subskrypcji wsparcie Producenta musi obejmować okres 36 miesięcy, natomiast wsparcie Wykonawcy musi obejmować okres 36 miesięcy (576 godzin wsparcia). 4. Przedmiotem niniejszego postępowania jest przedłużenie posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji na platformę cyberbezpieczeństwa Trend Vision One składającą się z: • Modułu zaawansowanej analizy ryzyka w trybie ciągłym • Modułu zaawansowanej ochrony punktów końcowych • Modułu zaawansowanej ochrony serwerów • Modułu zaawansowanej ochrony kanału pocztowego • Modułu zaawansowanej analizy ruchu sieciowego • przedłużenia wsparcia na sondę sieciową Deep Discovery Inspector 1Gbps wykrywającą ataki i zagrożenia w warstwie sieciowej oraz dostarczającą dane telemetryczne z ruchu sieciowego do platformy Trend Vision One. System musi umożliwiać korelację danych telemetrycznych zebranych w ramach działania każdego z opisanych modułów. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania rozwiązania równoważnego pod warunkiem, że zaoferowane rozwiązanie spełni wszystkie opisane przez Zamawiającego wymagania funkcjonalne i nie funkcjonalne sytemu oraz: • Wykonawca wdroży oferowane rozwiązanie w terminie zadeklarowanym w ofercie. o W ramach wdrożenia należy: -Wykonać dokumentację projektową; -Wdrożyć ochronę na co najmniej 80% stacji końcowych objętych projektem; -Wdrożyć ochronę na co najmniej 80% serwerów objętych projektem; -Wdrożyć system dedykowany do ochrony kanału pocztowego i usług Microsoft 365 i objąć ochroną 80% kont objętych projektem; -Wdrożyć system zaawansowanej analizy ryzyka w trybie ciągłym; -Wykonać integrację oferowanej platformy z posiadaną przez Zamawiającego sondą sieciową Trend Micro DDI w celu odbierania zdarzeń bezpieczeństwa oraz danych telemetrycznych; -Wykonać integrację z systemami IT Zamawiającego: Active Directory, Entra ID.; -Wykonać testy odbiorcze systemu; -Wykonać dokumentację techniczną systemu. 5. Koszt wszystkich niezbędnych subskrypcji potrzebnych do uruchomienia w pełni działającego i funkcjonalnego środowiska leży po stronie Wykonawcy. 6. Zamawiający wymaga przeprowadzenia dwa razy do roku minimum 2-dniowego szkolenia (w terminie i miejscu zaproponowanym przez Zamawiającego) stacjonarnego (nie dalej niż 200 km. od siedziby zamawiającego) dla grupy do 10 osób - całościowy koszt organizacji szkolenia należy do Wykonawcy. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia, oraz w Załączniku nr 3 SWZ - Istotnych postanowieniach. 8. Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe, cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały i urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami produktów/producentów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt w opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach użytkowych i cechach jakościowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 9. W każdym przypadku gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 10. W każdym przypadku użycia w SWZ lub dokumentach zamówienia określonej etykiety lub certyfikatu określonych w art. 104 i 105 Pzp, Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania równorzędne. 11. W przypadkach, gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych, nie jest w stanie uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub certyfikatu potwierdzającego, że ofertowane przez niego roboty budowlane, dostawy czy usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne środki dowodowe, a w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile Wykonawca udowodni że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 12. Szczegółowe informacje znajdują się w treści Rozdziału III SWZ.
Interne KennungOZP.26.1.71.2025.IWM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2.Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3.Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/ 4.Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/235761/notice/public/details 5.Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. ust. 6 VIII SWZ i dalszych ustępach. 6.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7.4. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym lub Ofercie nazwę handlową oferowanego rozwiązania. Niewskazanie nazwy handlowej skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp. 8. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 Pzp w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, dalej: JEDZ według wzoru sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz JEDZ. 9. Do oferty Wykonawca dołącza również oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - Zał. nr 10 do SWZ. 10. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Zał. nr 6 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) informacji z KRK w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 Pzp - Zał. nr 5 do SWZ; 5) wykaz dostaw (w postaci elektronicznej i opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – Załącznik nr 6 do SWZ; 6) wykaz osób (w postaci elektronicznej i opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami według wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ. 11. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 12. Szczegóły zostały zawarte w Rozdz. VII SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
LosLOT-0001