703693-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie ex 19 12 12.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie ex 19 12 12.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: 1. Odbiór i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów o kodzie ex19 12 12 frakcja powyżej 80 mm – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w procesie odzysku. Odpady o kodzie ex19 12 12 przygotowane są w formie luzem. 2. Miejscem odbioru odpadów przeznaczonych do przetransportowania i unieszkodliwiania jest teren Instalacji komunalnej, zlokalizowanej w Zakładzie Segregacji i Zagospodarowania Odpadów w Wałbrzychu, ul. Beethovena 43.
Interne Kennung49/ZSiZO/PN/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą PZP”, zgodnie z wymogami określonymi w SWZ. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4. Kluczowe części zamówienia do osobistego wykonania przez Wykonawcę: nie przewiduje się. 5. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy, osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - nadzoru nad pracami objętymi umową, - obsługi informacyjnej dla Zamawiającego. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób wykonujących wskazane czynności, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelUsługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 190599
Beschreibung1. Odbiór i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów o kodzie ex19 12 12 frakcja powyżej 80 mm – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w procesie odzysku. Odpady o kodzie ex19 12 12 przygotowane są w formie luzem.
Menge4 000 Tonnen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia podstawowego o 20% w stosunku do zamówienia podstawowego i przedłużeniu terminu realizacji umowy maksymalnie o 5 tygodni., na takich samych warunkach jak w umowie dla zamówienia podstawowego. Warunki prawa opcji zostały określone w projekcie umowy stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Maksymalny zakres prawa opcji wynosi 20% wartości zamówienia podstawowego.