See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Strumień
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie: a) odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Strumień, b) wyposażenia i obsługi Punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie należącym do gminy Strumień, zwanego dalej PSZOK oraz zagospodarowanie zebranych (przyjętych) w Punkcie odpadów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Obowiązkiem Wykonawcy jest organizacja odbioru odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o odpadach, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strumień, przyjętym uchwałą nr XV.100.2025 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 26 czerwca 2025 r. (Dz. U. Woj. Sla. 2025, poz. 4302) zwanym dalej Regulaminem oraz uchwałą Nr XX.179.2016 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 25 maja 2016 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2021 r., poz. 6179, ze zm.). 4. Na terenie gminy Strumień obowiązuje mieszany system zbiórki odpadów komunalnych (worki i pojemniki). Odbiór odpadów komunalnych będzie miał miejsce bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe i odbywać się będzie z podziałem na: a) odpady pochodzące z selektywnej zbiórki odpadów zbierane w następujący sposób: - frakcję odpadów – papier, w skład której wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury - w pojemnikach/workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier”; - frakcję odpadów – szkło, w skład której wchodzą odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła - w pojemnikach/workach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”; - frakcję odpadów – metale i frakcję odpadów tworzywa sztuczne, w skład których wchodzą odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe - w pojemnikach/workach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”; - frakcję bioodpadów - w pojemnikach koloru brązowego oznaczonych napisem „Bio”; - popiół pochodzący z palenisk domowych: w pojemnikach koloru szarego, oznaczonych napisem „Popiół”.”; klasyfikowany pod kodem ex 20 01 99 lub ex 20 03 99”, b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, gromadzone w pojemnikach o pojemności co najmniej 120 l, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe (z wyłączeniem odpadów budowlanych i rozbiórkowych), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również m.in.: a) odbieranie odpadów wystawionych w pojemnikach lub workach (system workowy dotyczy wyłącznie frakcji odpadów: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne), b) odbieranie baterii i akumulatorów używanych w domowym sprzęcie RTV i AGD, c) odbieranie odpadów leków cytotoksycznych i cytostatycznych (20 01 31*) oraz leków innych niż wymienione w 20 01 31* (20 01 32), d) transportowanie oraz przekazywanie odpadów (pełny katalog znajduje się w OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ). 6. Ilość odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych z terenu gminy Strumień, przewidywana do odebrania bezpośrednio sprzed nieruchomości i zagospodarowania w okresie trwania umowy, obliczona na podstawie sprawozdań przedsiębiorców odbierających odpady komunalne z terenu gminy Strumień, w okresie trwania umowy (tj. 12 miesięcy) wynosi około 4.000,00 Mg.
Vorherige Bekanntmachung: 569681-2025
Interne Kennung: IR.271.1.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen, 90523000 Entsorgung von Giftmüll, außer Atommüll und verseuchten Böden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie: a) odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Strumień, b) wyposażenia i obsługi Punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie należącym do gminy Strumień, zwanego dalej PSZOK oraz zagospodarowanie zebranych (przyjętych) w Punkcie odpadów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Obowiązkiem Wykonawcy jest organizacja odbioru odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o odpadach, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strumień, przyjętym uchwałą nr XV.100.2025 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 26 czerwca 2025 r. (Dz. U. Woj. Sla. 2025, poz. 4302) zwanym dalej Regulaminem oraz uchwałą Nr XX.179.2016 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 25 maja 2016 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2021 r., poz. 6179, ze zm.). 4. Na terenie gminy Strumień obowiązuje mieszany system zbiórki odpadów komunalnych (worki i pojemniki). Odbiór odpadów komunalnych będzie miał miejsce bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe i odbywać się będzie z podziałem na: a) odpady pochodzące z selektywnej zbiórki odpadów zbierane w następujący sposób: - frakcję odpadów – papier, w skład której wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury - w pojemnikach/workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier”; - frakcję odpadów – szkło, w skład której wchodzą odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła - w pojemnikach/workach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”; - frakcję odpadów – metale i frakcję odpadów tworzywa sztuczne, w skład których wchodzą odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe - w pojemnikach/workach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”; - frakcję bioodpadów - w pojemnikach koloru brązowego oznaczonych napisem „Bio”; - popiół pochodzący z palenisk domowych: w pojemnikach koloru szarego, oznaczonych napisem „Popiół”.”; klasyfikowany pod kodem ex 20 01 99 lub ex 20 03 99”, b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, gromadzone w pojemnikach o pojemności co najmniej 120 l, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe (z wyłączeniem odpadów budowlanych i rozbiórkowych), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również m.in.: a) odbieranie odpadów wystawionych w pojemnikach lub workach (system workowy dotyczy wyłącznie frakcji odpadów: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne), b) odbieranie baterii i akumulatorów używanych w domowym sprzęcie RTV i AGD, c) odbieranie odpadów leków cytotoksycznych i cytostatycznych (20 01 31*) oraz leków innych niż wymienione w 20 01 31* (20 01 32), d) transportowanie oraz przekazywanie odpadów (pełny katalog znajduje się w OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ). 6. Ilość odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych z terenu gminy Strumień, przewidywana do odebrania bezpośrednio sprzed nieruchomości i zagospodarowania w okresie trwania umowy, obliczona na podstawie sprawozdań przedsiębiorców odbierających odpady komunalne z terenu gminy Strumień, w okresie trwania umowy (tj. 12 miesięcy) wynosi około 4.000,00 Mg .
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji