704105-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w roku 2024
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w roku 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz prace na terenie plantacji nasiennych i choinkowych w Gospodarstwie Szkółkarskim do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w roku 2024.
Interne Kennung: ZG.270.15.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1- leśnictwa : Bargłówka, Stanica, Baborów - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna
Beschreibung: Pakiet 1- leśnictwa : Bargłówka, Stanica, Baborów - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02– leśnictwa : Rudy, Szymocice, Ponięcice - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna
Beschreibung: Pakiet 02– leśnictwa : Rudy, Szymocice, Ponięcice - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 03 – Krasiejów, Nędza - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz prace na terenie plantacji nasiennych i choinkowej w Gospodarstwie Szkółkarskim;
Beschreibung: Pakiet 03 – Krasiejów, Nędza - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz prace na terenie plantacji nasiennych i choinkowej w Gospodarstwie Szkółkarskim;
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 04 – leśnictwa :Kotlarnia, Borowiec, Lubieszów, Solarnia - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna;
Beschreibung: Pakiet 04 – leśnictwa :Kotlarnia, Borowiec, Lubieszów, Solarnia - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna;