2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego - (umowa kompleksowa). 2. 2. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w niżej wymienionych regulacjach prawnych: ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) zwana dalej „ustawą Prawo energetyczne" oraz Obwieszczenie Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. 2007 nr 93 poz. 623 ze zm.), ustawa z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz. U. 2021 poz. 2166 ze zm.), ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. 2023 poz. 1542 ze zm.). 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie Części: 1) Część I: Obszar dystrybucji ENEA Operator Sp. z o. o. 2) Część II: Obszar dystrybucji ENERGA - OPERATOR S.A. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Wzór umowy oraz Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący odpowiednio Załącznik nr 9 oraz Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 511976-2025
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.41.2025.KT
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z z 2024 r. poz.1320). W dniu 13.02.2025 r. opublikowano wstępne ogłoszenie informacyjne 98512-2025 umożliwiające skrócenie terminu składania ofert.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (systemowy Formularz Oferty). Integralną częścią oferty jest Rozbicie Cenowe Oferty stanowiące Załącznik nr 1a do SWZ. 4. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 4 SWZ – Załącznik nr 4 do SWZ (także podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy; w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ; 3) Rozbicie Cenowe Oferty stanowiące Załącznik nr 1a do SWZ; 4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ; 5) dowód wniesienia wadium; 6) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 5; 7) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 6 (jeżeli dotyczy). 5. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 6. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. 7. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 8. Termin realizacji zamówienia: 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. (dla obu Części).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa) - Część I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego - (umowa kompleksowa) - Część I: Obszar dystrybucji ENEA Operator Sp. z o. o. 2.Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w niżej wymienionych regulacjach prawnych: ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) zwana dalej „ustawą Prawo energetyczne" oraz Obwieszczenie Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. 2007 nr 93 poz. 623 ze zm.), ustawa z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz. U. 2021 poz. 2166 ze zm.), ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. 2023 poz. 1542 ze zm.). 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie Części: 1) Część I: Obszar dystrybucji ENEA Operator Sp. z o. o. 2) Część II: Obszar dystrybucji ENERGA - OPERATOR S.A. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Wzór umowy oraz Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący odpowiednio Załącznik nr 9 oraz Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.41.2025.KT Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje skorzystania z Prawa Opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP.
Los: LOT-0002
Titel: Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa) - Część II
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dystrybucja energii elektrycznej na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego - (umowa kompleksowa) - Część II: Obszar dystrybucji ENERGA - OPERATOR S.A. 2. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w niżej wymienionych regulacjach prawnych: ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) zwana dalej „ustawą Prawo energetyczne" oraz Obwieszczenie Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. 2007 nr 93 poz. 623 ze zm.), ustawa z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz. U. 2021 poz. 2166 ze zm.), ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. 2023 poz. 1542 ze zm.). 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie Części: 1) Część I: Obszar dystrybucji ENEA Operator Sp. z o. o. 2) Część II: Obszar dystrybucji ENERGA - OPERATOR S.A. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Wzór umowy oraz Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący odpowiednio Załącznik nr 9 oraz Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: WOiRZL.II.272.41.2025.KT Część II