2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 5.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo oraz spłatę zaciągniętych kredytów i pożyczek
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 5.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo oraz spłatę zaciągniętych kredytów i pożyczek. 2. Waluta: PLN 3. Kredyt w wysokości do 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych 00/100) zostanie uruchomiony w całości lub w transzach od dnia zawarcia umowy do 31 grudnia 2025 r. na pisemny wniosek Zamawiającego przesłany w formie skanu drogą elektroniczną. 4. Dyspozycje uruchamiania transz kredytu mogą być składane na wzorze określonym przez Wykonawcę. 5. Wykonawca środki z kredytu przekaże bezgotówkowo przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Spółdzielczym w Sławnie Oddział w Malechowie nr 91 9317 1012 0040 0073 2000 0010. 6. Okres kredytowania: od dnia podpisania umowy kredytowej do momentu spłaty, jednak nie później niż do dnia 31.07.2036 r. 7. Spłata rat kapitałowych kredytu nastąpi w latach: 2026 – 2036. 8. Spłata kapitału odbywać się będzie począwszy od 31.01.2026 roku w kwartalnych ratach, płatnych w ostatnim dniu roboczym pierwszego miesiąca danego kwartału, zgodnie z następującym harmonogramem: 1) w roku 2026 – rata kwartalna w wysokości 100 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 400 000,00 zł; 2) w roku 2027 – rata kwartalna w wysokości 100 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 400 000,00 zł; 3) w roku 2028 – rata kwartalna w wysokości 100 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 400 000,00 zł; 4) w roku 2029 – rata kwartalna w wysokości 100 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 400 000,00 zł; 5) w roku 2030 – rata kwartalna w wysokości 100 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 400 000,00 zł; 6) w roku 2031 – rata kwartalna w wysokości 100 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 400 000,00 zł; 7) w roku 2032 – rata kwartalna w wysokości 135 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 540 000,00 zł; 8) w roku 2033 – rata kwartalna w wysokości 135 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 540 000,00 zł; 9) w roku 2034 – rata kwartalna w wysokości 135 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 540 000,00 zł; 10) w roku 2035 – rata kwartalna w wysokości 135 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 540 000,00 zł; 11) w roku 2036 – rata kwartalna w dwóch pierwszych kwartałach roku w wysokości 110 000,00 zł, ostatnia rata kwartalna płatna w ostatnim dniu roboczym pierwszego miesiąca 3 kwartału, tj. 31.07 w wysokości 220 000,00 zł, spłacona zostanie kwota 440 000,00 zł; 9. Spłata odsetek następować będzie w okresach 1-miesięcznych, tj. w ostatni dzień roboczy miesiąca. 10. Pierwsza płatność odsetek powinna nastąpić do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym uruchomiono kredyt. 11. Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku (365/365 oraz 366/366 w roku przestępnym). 12. Odsetki naliczane będą wyłącznie od kwoty wykorzystanego kredytu, za okres od dnia uruchomienia kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę włącznie.. 13. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedterminowej spłaty całości lub części kredytu przez Zamawiającego w dogodnych dla niego terminach. W takiej sytuacji, odsetki od kredytu naliczone będą wyłącznie od aktualnego zadłużenia i za faktyczny okres jego występowania bez obciążania Zamawiającego jakimikolwiek dodatkowymi kosztami (np. prowizją). W przypadku, gdy kredyt zostanie spłacony w części lub całości przed terminem spłaty, odsetki liczone będą do dnia poprzedzającego dzień spłaty kredytu włącznie. 14. O wysokości odsetek do zapłaty Wykonawca poinformuje Zamawiającego drogą elektroniczną, na co najmniej 3 dni robocze przed terminem płatności. 15. Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę banku. 16. Stawkę referencyjną stanowi stawka POLSTR 1M notowana w pierwszy dzień roboczy danego miesiąca, za który naliczane są odsetki. Jeżeli POLSTR 1M osiągnie wartość ujemną, przyjmowane będzie, że stawka POLSTR 1M będzie wynosić 0 (słownie: zero). 17. Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania. 18. Zmiana stopy oprocentowania kredytu nie wymaga aneksowania umowy kredytowej. 19. Zamawiający nie przewiduje prowizji przygotowawczej w koszcie kredytu. 20. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niepełnego wykorzystania przyznanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (np. prowizji). Niewykorzystana część kredytu zostanie zaliczona w poczet spłat ostatnich rat kredytu, poczynając od ostatniej raty. 21. Wykonawca nie będzie pobierał jednorazowej prowizji za udzielenie kredytu, w tym za rozpatrzenie wniosku, za zmianę warunków zawartej umowy, za aneksowanie umowy, za wcześniejszą spłatę, za otwarcie i obsługę rachunku na potrzeby kredytu i innych niewymienionych. 22. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu spłaty, bez pobierania dodatkowych kosztów (np. prowizji) z tego tytułu przez Wykonawcę. W takich przypadkach, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty w formie aneksu do umowy. 23. Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. 24. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, przy czym kontrasygnata Skarbnika Gminy zostanie złożona tylko na deklaracji wekslowej. 25. Zamawiający nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 k.p.c. 26. Na rachunkach Zamawiającego w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 27. Zamawiający nie posiada zaległych zobowiązań wobec ZUS i US. 28. U Zamawiającego nie był prowadzony program postępowania naprawczego i nie przystępuje on do jego realizacji w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. 29. U Zamawiającego nie były prowadzone za pośrednictwem komornika sądowego działania windykacyjne na wniosek banków. c. d. w SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 659966-2025
Interne Kennung: RIGP.271.22.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001