2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa sukcesywnego odbioru i wywozu odpadów: niesegregowanych komunalnych, papieru, szkła, metali, tworzyw sztucznych i bioodpadów z obiektów Uniwersytetu Szczecińskiego
Beschreibung: Usługa sukcesywnego odbioru i wywozu odpadów: niesegregowanych komunalnych, papieru, szkła, metali, tworzyw sztucznych i bioodpadów z obiektów Uniwersytetu Szczecińskiego
Interne Kennung: A-ZP.38184.2025.WB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: A-ZP.381.84.2025.WB
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Umowa zawarta zostaje na czas oznaczony, tj. do dnia 31.01.2029 r. i ulega – z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 oraz postanowień § 14 - rozwiązaniu z upływem tego terminu albo z dniem przekroczenia kwoty stanowiącej maksymalną wartość umowy określoną w § 7 ust. 1 umowy, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. 2. Strony dopuszczają możliwość zmiany terminu obowiązywania umowy wskazanego w ust. 1 umowy. Zmiana będzie polegała na przedłużeniu tego okresu o nie więcej niż 6 miesięcy i może nastąpić w przypadku, gdy do zakończenia pierwotnego terminu realizacji umowy całkowita maksymalna wartość umowy określona w § 7 ust. 1 umowy nie zostanie w pełni wykorzystana 4. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zakresu świadczenia Wykonawcy, wynikającego z umowy, w szczególności możliwość zmiany miejsca świadczenia przedmiotu umowy, możliwość zwiększenia lub zmniejszenia liczby miejsc, w których będą realizowane usługi, a także zmiany liczby pojemników w każdej lokalizacji i częstotliwości ich wywozu. W związku z powyższym Zamawiający ma prawo do zmiany zakresu świadczonych usług, jednak nie więcej niż o 30%, o czym każdorazowo powiadomi pisemnie Wykonawcę (prawo opcji). W konsekwencji takiej zmiany, bazując na cenach jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy stanowiącej załącznik nr 2 do umowy, wynagrodzenie za usługi zostanie odpowiednio zmniejszone albo zwiększone. Zwiększenie albo zmniejszenie częstotliwości wywozu może wynikać zarówno ze zmiany liczby pojemników na obiektach wyszczególnionych w załączniku nr 1, jak i powstać w wyniku włączenia dodatkowego obiektu lub wyłączenia obiektu z zakresu świadczonych usług. 5. Strony ustalają, że w przypadku opisanym w ust. 4 wynagrodzenie Wykonawcy zostanie zmienione proporcjonalnie do zmiany liczby pojemników na odpady i wynikającej z tego zmiany ilości wywożonych odpadów. 6. Zmiana zakresu świadczenia usług Wykonawcy, o której mowa w ust. 4, będzie zmianą niewymagającą sporządzania aneksu do umowy. Dla skuteczności zmiany zakresu usług wystarczające będzie pisemne poinformowanie Wykonawcy nie później niż 10 dni przed planowaną zmianą zakresu świadczenia usług.