2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi związane z utrzymaniem dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek, obejmujące letnie i zimowe oczyszczanie ulic, chodników i zatok parkingowych oraz pompowanie wód opadowych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są „Usługi związane z utrzymaniem dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek, obejmujące letnie i zimowe oczyszczanie ulic, chodników i zatok parkingowych oraz pompowanie wód opadowych”, które obejmują: A) zimowe oczyszczanie ulic, chodników i zatok parkingowych, w tym w szczególności: 1) zapobieganie i likwidowanie śliskości nawierzchni ulic poprzez płużenie jezdni i posypywanie dopuszczonymi do stosowania środkami chemicznymi oraz mieszankami z piaskiem, 2) zapobieganie i likwidowanie śliskości nawierzchni chodników i przejść dla pieszych poprzez odśnieżanie (ręczne lub mechaniczne sprzętem lekkim) i posypywanie mieszanką piaskowo-solną, 3) ręczne skucie zlodowaciałego śniegu z chodników i wpustów ściekowych, 4) mechaniczne i ręczne zamiatanie jezdni, chodników i przejść dla pieszych oraz zatok parkingowych po okresie zimowym; B) letnie oczyszczanie ulic, chodników i zatok parkingowych, w tym w szczególności: 1) mechaniczne zamiatanie i mycie (z użyciem wody) całej szerokości jezdni wraz z opaską (bezpiecznikiem), niezależnie od ich szerokości, 2) ręczne zamiatanie i oczyszczanie chodników i przejść dla pieszych z wszelkich przerostów, w tym traw i chwastów pomiędzy elementami oczyszczanych nawierzchni oraz z zalegającej ziemi, piasku i innych zanieczyszczeń, 3) mechaniczne lub ręczne oczyszczanie zatok parkingowych z traw, chwastów, ziemi, piasku i innych zanieczyszczeń, 4) załadunek i wywóz zebranych zanieczyszczeń; C) wypompowywanie wód opadowych z ulic nie posiadających kanalizacji deszczowej oraz zespołu studni chłonnych - do beczkowozów, wraz z wywozem do zlewni. Zakres usług będących przedmiotem zamówienia szczegółowo opisują załączniki do SWZ i projektowanych postanowień umowy: - nr 1A, 1B, 1C - warunki realizacji usług wymienionych odpowiednio w ust. 1 lit. A, B i C, - nr 2A, 2B, 2C - wykazy ulic, chodników i zatok parkingowych objętych utrzymaniem, - nr 3A, 3B, 3C - formularze cenowe usług wymienionych odpowiednio w ust. 1 lit. A, B i C. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób, z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji, wykonujących: płużenie jezdni, odśnieżanie nawierzchni chodników i przejść dla pieszych i posypywanie środkami chemicznymi, skuwanie zlodowaciałego śniegu, zamiatanie, mycie jezdni, chodników, przejść, oczyszczanie z wszelkich przerostów i innych zanieczyszczeń, wywóz zanieczyszczeń oraz wypompowywanie wód i ich wywóz. Wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogów oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na usługi w zakresie utrzymania w porządku i czystości dróg oraz utrzymania dróg. Poszczególne części zamówienia stanowią przedmiot odrębnego postępowania i zostaną udzielone osobnymi postępowaniami. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. Sposób zagospodarowania odpadami musi być zgodny z przepisami obowiązującymi w dacie realizacji zamówienia, tj. ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) oraz ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733).
Vorherige Bekanntmachung: 494835-2025
Interne Kennung: P-51/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90914000 Parkplatzreinigung, 77312100 Unkrautvernichtung, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90642000 Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są „Usługi związane z utrzymaniem dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek, obejmujące letnie i zimowe oczyszczanie ulic, chodników i zatok parkingowych oraz pompowanie wód opadowych”, które obejmują: A) zimowe oczyszczanie ulic, chodników i zatok parkingowych, w tym w szczególności: 1) zapobieganie i likwidowanie śliskości nawierzchni ulic poprzez płużenie jezdni i posypywanie dopuszczonymi do stosowania środkami chemicznymi oraz mieszankami z piaskiem, 2) zapobieganie i likwidowanie śliskości nawierzchni chodników i przejść dla pieszych poprzez odśnieżanie (ręczne lub mechaniczne sprzętem lekkim) i posypywanie mieszanką piaskowo-solną, 3) ręczne skucie zlodowaciałego śniegu z chodników i wpustów ściekowych, 4) mechaniczne i ręczne zamiatanie jezdni, chodników i przejść dla pieszych oraz zatok parkingowych po okresie zimowym; B) letnie oczyszczanie ulic, chodników i zatok parkingowych, w tym w szczególności: 1) mechaniczne zamiatanie i mycie (z użyciem wody) całej szerokości jezdni wraz z opaską (bezpiecznikiem), niezależnie od ich szerokości, 2) ręczne zamiatanie i oczyszczanie chodników i przejść dla pieszych z wszelkich przerostów, w tym traw i chwastów pomiędzy elementami oczyszczanych nawierzchni oraz z zalegającej ziemi, piasku i innych zanieczyszczeń, 3) mechaniczne lub ręczne oczyszczanie zatok parkingowych z traw, chwastów, ziemi, piasku i innych zanieczyszczeń, 4) załadunek i wywóz zebranych zanieczyszczeń; C) wypompowywanie wód opadowych z ulic nie posiadających kanalizacji deszczowej oraz zespołu studni chłonnych - do beczkowozów, wraz z wywozem do zlewni. Szczegółowy opis zamówienia jest zawarty w SWZ.