2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja kursów linowych - Usługa A dla RL Zachód - WER Komorniki – DER Gorzów Wlkp. DER Gorzów Wlkp. – WER Komorniki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia było świadczenie na rzecz Zamawiającego Usługi A, polegającej na przewożeniu Przesyłek pocztowych. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego Usługę A, polegającą na przewożeniu Przesyłek towarowych, których zawartość mogą stanowić Przesyłki SENT lub towary niebezpieczne w rozumieniu art. 2 pkt 4) ustawy dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie materiałów niebezpiecznych dopuszczone do przewozu na warunkach określonych w Regulaminach świadczenia usług. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. W ramach świadczenia Usługi A, w przypadku gdy Miejscem podstawienia nie jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do załadowania / wyładowania Przesyłek towarowych dokonując sprawdzenia zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania.
Vorherige Bekanntmachung: 459419-2025
Interne Kennung: BZ.26.341.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60160000 Postbeförderung auf der Straße
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego Usługi A, polegającej na przewożeniu Przesyłek pocztowych. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego Usługę A,polegającą na przewożeniu Przesyłek towarowych, których zawartość mogą stanowić Przesyłki SENT lub towary niebezpieczne w rozumieniu art. 2 pkt 4) ustawy dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie materiałów niebezpiecznych dopuszczone do przewozu na warunkach określonych w Regulaminach świadczenia usług. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. W ramach świadczenia Usługi A, w przypadku gdy Miejscem podstawienia nie jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do załadowania / wyładowania Przesyłek towarowych dokonując sprawdzenia zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 2. Maksymalna łączna długość Kursów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 121 444 km. 3. Minimalna łączna długość Kursów, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 83 884 km. 4. Ilość km objęta prawem opcji: 37 560 km. 5. W przypadku gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi A nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenia za świadczenie Usługi A, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi A, może zostać przedłużony o 3 miesiące, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi A należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie usługi A. 6. Szacunkowa liczba pojazdów niezbędnych do realizacji usługi - 1 pojazd kategorii IVa. 7. Szacunkowa liczba osób niezbędnych do realizacji usługi - 1 osoba, kategoria prawa jazdy: "C". 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: 1) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy. 2) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 12 miesięcy. 3) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. 4) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. 5) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km: - Maksymalna łączna długość Kursów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 121 444 km. - Minimalna łączna długość Kursów, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 83 884 km. - Ilość km objęta prawem opcji: 37 560 km.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, jeżeli łączna długość kursów wykonanych przez Wykonawcę po upływie 9 miesięcy od dnia rozpoczęcia świadczenia Usługi A (na etapie zawierania umowy termin ten zostanie określony w umowie w § 3 ust. 1 projektu umowy) przekroczy 83 884 km. Zamawiający przesyła Wykonawcy nie później niż miesiąc przed dniem, w którym upływa okres świadczenia Usługi A określony w § 3 ust. 2 projektu umowy, powiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca powinien zostać powiadomiony na nie mniej niż 30 dni przed skorzystaniem przez Zamawiającego z prawa opcji. Zamawiający może powiadomić Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji raz lub wiele razy. Niepowiadomienie Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji w ww. terminie oznacza, że Zamawiający nie będzie korzystał z prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nie skorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.