See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu transportowego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia – jest dostawa 30 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (6 zadań po 5 szt. pojazdów w ramach zamówienia podstawowego oraz po 1 szt. do każdego z zadań w ramach prawa opcji).
Interne Kennung: WZPiFP-128-25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnieniem dla przedmiotowego wniosku jest pilna potrzeba zakupu pojazdów nieoznakowanych segmentu C z przeznaczeniem na doposażenie w głównej mierze funkcjonariuszy pionu służby kryminalnej jednostek/komórek organizacyjnych Policji woj. kujawsko-pomorskiego. Postępujący proces wyeksploatowania pojazdów służbowych wywołany ich ogromnym stopniem zużycia oraz znikomą wartością użytkową przekładającą się bezpośrednio na czynnik ryzyka w kontekście ich dalszej bezpiecznej eksploatacji, skutkuje ilościowym nasileniem się ich awaryjności oraz koniecznością wycofania coraz większej ilości pojazdów z ich dalszego wykorzystania w codziennej służbie. Niski stopień doposażenia KWP w Bydgoszczy na przestrzeni ostatnich lat w pojazdy pochodzące z zakupów centralnych, ich zużycie i awaryjność oraz brak wystarczających środków finansowych w budżecie jednostki na realizację zakupu pojazdów w ramach własnych zasobów, spowodował deficyt środków transportowych poprzez wyłączanie z eksploatacji większej ilości pojazdów aniżeli ilość pojazdów nowych wprowadzanych na stan jednostek Policji garnizonu. Postępująca negatywna sytuacja dotycząca niedoboru pojazdów ma bezpośrednie przełożenie na dysfunkcję mobilności poszczególnych jednostek Policji w zakresie realizacji czynności służbowych do których wykonywania niezbędne są pojazdy nieoznakowane wykorzystywane w głównej mierze przez piony służby kryminalnej tj. praca operacyjna, czynności realizowane z udziałem osobowych źródeł informacji czy np. rozpoznanie środowisk pseudokibiców. Ponadto sytuacja operacji wojskowej Rosji „Zapad 2025”, jaka miała miejsce we wrześniu 2025r. wymusiła zwiększenie mobilności jednostek Policji, a co za tym idzie konieczność pilnego doposażenia w sprzęt transportowy. Zakup pojazdów nastąpi ze środków pochodzących z utworzonego Funduszu Pomocy w celu finansowania lub dofinansowania realizacji zadań na rzecz pomocy Ukrainie, w szczególności obywatelom Ukrainy dotkniętym konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, w tym zadań realizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Warunkiem koniecznym dla realizacji przedmiotowego zakupu jest jego dokonanie w roku bieżącym oraz wydatkowanie otrzymanych środków finansowych w terminie upływającym wraz z końcem roku 2025, co wymusza ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (t.j. 2025 poz. 377).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)
Beschreibung: Zadanie nr 1 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji) Pojazdy muszą być fabrycznie nowe o roku produkcji 2025. Szczegółowe wymagania dla samochodów przedstawiono w załączniku nr 3 do SWZ „Specyfikacja techniczna"
Interne Kennung: WZPiFP-128-25: Zadanie nr 1
Menge: 5 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe: 5 sztuki, Zamówienie z prawem opcji: 1 sztuka. Szczegółowe informacje w zakresie sposobu realizacji prawa opcji zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)
Beschreibung: Zadanie nr 2 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji) Pojazdy muszą być fabrycznie nowe o roku produkcji 2025. Szczegółowe wymagania dla samochodów przedstawiono w załączniku nr 3 do SWZ „Specyfikacja techniczna"
Interne Kennung: WZPiFP-128-25: Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)
Beschreibung: Zadanie nr 3 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji) Pojazdy muszą być fabrycznie nowe o roku produkcji 2025. Szczegółowe wymagania dla samochodów przedstawiono w załączniku nr 3 do SWZ „Specyfikacja techniczna"
Interne Kennung: WZPiFP-128-25: Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)
Beschreibung: Zadanie nr 4 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)Pojazdy muszą być fabrycznie nowe o roku produkcji 2025. Szczegółowe wymagania dla samochodów przedstawiono w załączniku nr 3 do SWZ „Specyfikacja techniczna"
Interne Kennung: WZPiFP-128-25: Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)
Beschreibung: Zadanie nr 5 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)Pojazdy muszą być fabrycznie nowe o roku produkcji 2025. Szczegółowe wymagania dla samochodów przedstawiono w załączniku nr 3a do SWZ „Specyfikacja techniczna"
Interne Kennung: WZPiFP-128-25: Zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji)
Beschreibung: Zadanie nr 6 – Dostawa 5 szt. samochodów osobowych segmentu „C” (+ 1 szt. w ramach prawa opcji) Pojazdy muszą być fabrycznie nowe o roku produkcji 2025. Szczegółowe wymagania dla samochodów przedstawiono w załączniku nr 3b do SWZ „Specyfikacja techniczna"
Interne Kennung: WZPiFP-128-25: Zadanie nr 6
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe: 5 sztuk, Zamówienie z prawem opcji: 1 sztuka. Szczegółowe informacje w zakresie sposobu realizacji prawa opcji zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy.