70642-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej do Muzeum Narodowego we Wrocławiu i jego Oddziałów: Panoramy Racławickiej, Muzeum Etnograficznego, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Składnicy Muzealnej w okresie 18 miesięcy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do Muzeum Narodowego we Wrocławiu i jego Oddziałów: Panoramy Racławickiej, Muzeum Etnograficznego, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Składnicy Muzealnej w okresie 18 miesięcy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do Muzeum Narodowego we Wrocławiu i jego Oddziałów: Panoramy Racławickiej, Muzeum Etnograficznego, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Składnicy Muzealnej w okresie 18 miesięcy. 2. Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami standardach jakościowych. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. oraz Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (z późniejszymi zmianami) i Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 6 marca 2019 r. ze zmianami w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. 3. Przedmiot zamówienia nie obejmuje spraw związanych z dystrybucją energii elektrycznej, przyłączeniem, opomiarowaniem i jakością energii wchodzących w zakres odrębnej umowy o świadczenie usług dystrybucji zawartej przez Zamawiającego (odbiorcę) z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego – TAURON Dystrybucja S.A., ul. Zawiła 65L, 30-390 Kraków - umowa na czas nieokreślony dla wszystkich obiektów Zamawiającego (odbiorcy) związanych z niniejszym zamówieniem. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji określają następujące załączniki do SWZ: 1) załącznik nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia (wykaz punktów poboru energii i zużycia) 2) załącznik nr 2 - Projektowane postanowienia umowy. 5. Szacowane zapotrzebowanie energii elektrycznej do Muzeum Narodowego we Wrocławiu i oddziałach w okresie 18 miesięcy wynosi: 2 404 500 kWh (planowana ilość zamówienia). 6. Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu Zamawiającego zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (dalej: OSD) oraz wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD wg wzoru stosowanego powszechnie przez Wykonawcę i przekazanego Zamawiającemu. 7. Zamawiający przekaże Wykonawcy wyłonionemu w niniejszym postępowaniu niezbędne dane i dokumenty do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, niezwłocznie po podpisaniu umowy. 8. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez odbiorcę ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne wygaśnięcie dotychczas obowiązującej umowy na sprzedaż energii elektrycznej. 9. W odniesieniu do wszystkich PPE Zamawiający posiada Status Odbiorcy, wobec czego przysługuje mu uprawnienie do zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy (art. 4j. ust 1 Ustawy PE).
Interne Kennung: DZP/271/2/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może skrócić termin podstawowy termin składania ofert (35 dni) na okres nie krótszy niż 15 dni od przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione - w tym przypadku ze względu na konieczność zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego. Termin składania ofert został również wyznaczony proporcjonalne do stopnia złożoności przedmiotu zamówienia i czasu niezbędnego do złożenia oferty, ze względu na to, że składanie ofert odbywa się w formie elektronicznej oraz Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość najpierw dokonania badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, w tym również wezwie wykonawcę do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (brak jest wymogu złożenia oświadczenia JEDZ wraz z ofertą), brak żądania wadium.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Pełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu wskazany został w: 1) Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem https://mnwr.ezamawiajacy.pl 2) w Oddziale 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 )
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 2 404 500