2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Radymno w okresie 01.01.2026 - 31.12.2027
Beschreibung: 1. Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości niezamieszkałych i z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) z podziałem na: a) odpady komunalne podlegające selektywnej zbiórce: • papier; • metale; • tworzywa sztuczne; • szkło; • odpady opakowaniowe wielomateriałowe; • bioodpady, b) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane); c) odpady odbierane z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK): • papier; • metale; • tworzywa sztuczne; • szkło; • odpady opakowaniowe wielomateriałowe; • bioodpady; • popiół; • przeterminowane leki i chemikalia; • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; • zużyte baterie i akumulatory; • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; • meble i inne odpady wielkogabarytowe; • zużyte opony; • odpady wielkogabarytowe; • odpady budowlane i rozbiórkowe; • odpady tekstylne i odzieżowe; • inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych. 2. Wyposażanie nieruchomości w worki do selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z wymaganiami określonymi w „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Radymno”, w ilości i kolorystyce wynikającej z potrzeb – koszt worków Wykonawca zobowiązany jest do wkalkulowania w cenę oferty. 3. Odbieranie odpadów komunalnych według poniższych zasad: a) należy odebrać każdą ilość odpadów komunalnych wytworzonych na danej nieruchomości zamieszkałej – okresowe nadwyżki odpadów komunalnych zmieszanych, właściciele nieruchomości zamieszkałych mogą bez dodatkowej opłaty oddawać w czarnych workach w które zaopatrują się we własnym zakresie, b) należy odebrać z nieruchomości niezamieszkałej na której powstają odpady komunalne taką ilość odpadów komunalnych, która nie przekracza ilości zadeklarowanej przez właściciela danej nieruchomości. 3. Odbieranie systemem „sprzed posesji” odpadów takich jak: wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, odpady tekstylne i odzieżowe, zużyte akumulatory oraz inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych. 4. Odbieranie na indywidualne zgłoszenie właściciela nieruchomości, odpadów z remontów, po uzyskaniu pisemnego oświadczenia, że powstały w wyniku prowadzenia drobnych robót niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do organu budowlanego, do pojemnika podstawionego przez wykonawcę. 5. Odbieranie odpadów z cmentarzy i innych obiektów użyteczności publicznej, także poza obowiązującym harmonogramem w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia mieszkańców oraz przed ważnymi świętami np. przed dniem Wszystkich Świętych itp. 6. Odbieranie odpadów szklanych z pojemników typu „dzwon” o pojemności 2,5 m3. 7. Przekazywanie nie segregowanych (zmieszanych)odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji komunalnej, określonej na liście Marszałka Województwa, o której mowa w art. 38 b ust. 1. ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. 8. Przekazywanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio, lub za pośrednictwem innego zbierającego do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach. Zamawiający informuje, że szacunkowa ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru z terenu Gminy Radymno w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. wyniesie około 5 400 Mg. Wartość tę Zamawiający przyjmuje do porównania ofert. Przyjmuje się, że w skali jednego roku kalendarzowego ilość odpadów komunalnych wyniesie około 2 700 Mg. Zamawiający zapłaci wyłącznie za faktycznie odebrane i zagospodarowane ilości odpadów. Z uwagi na specyfikę zamówienia, Zamawiający ustala, że w trakcie realizacji umowy przewidywana ilość odpadów może ulec zmniejszeniu, maksymalnie do poziomu 80% łącznego wynagrodzenia umownego. Wykonawca zobowiązany jest w okresie obowiązywania umowy do odbioru od właścicieli nieruchomości oraz zagospodarowania każdej ilości wytworzonych odpadów komunalnych.
Interne Kennung: ZP.271.3.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001