706805-2023 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na obszarze Gminy Domaniów oraz organizacja zbiórek objazdowych wraz z zagospodarowaniem odpadów w 2024 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na obszarze Gminy Domaniów oraz organizacja zbiórek objazdowych wraz z zagospodarowaniem odpadów w 2024 r.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zwanych dalej ,,nieruchomościami’’, położonych na obszarze gminy Domaniów oraz organizacja zbiórek objazdowych wraz z zagospodarowaniem odpadów w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. (12 miesięcy).
Interne Kennung: ZW.271.5.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Sposób przygotowania ofert a) Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności. Złożenie oferty wymaga od wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie zakupowej zamawiającego dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/domaniow b) Zasady rejestracji na Platformie w sposób szczegółowy opisano pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje c) Zasady przygotowania i złożenia oferty za pośrednictwem Platformy w sposób szczegółowy opisano pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Oferty wykonawcy, który przedłoży więcej niż jedną ofertę, zostaną odrzucone. d) Wykonawca składa ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami, wskazanymi w rozdziale II podrozdziale 5 i 9 e) Do upływu terminu składania ofert wykonawca może wycofać ofertę. Sposób postępowania w przypadku oferty w systemie został opisany pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 2. Opis sposobu obliczenia ceny a) Wykonawca obliczy cenę oferty brutto według formularza cenowego znajdującego się w treści oferty (Załącznik nr 2 do SWZ), z zastrzeżeniem, że wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia i określenia wartości we wszystkich pozycjach występujących w formularzu cenowym. b) Cena oferty, jak również poszczególne ceny jednostkowe to ceny brutto obliczone poprzez dodanie do ceny netto podatku VAT w obowiązującej wysokości. Wykonawca zobowiązany jest zastosować stawkę VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami z ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. W związku z powyższym wszystkie ceny podane w formularzu cenowym uwzględniają stawkę VAT w obowiązującej wysokości. c) Cenę oferty, jak również poszczególne ceny jednostkowe należy obliczyć, uwzględniając całość wynagrodzenia wykonawcy za prawidłowe wykonanie umowy. Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, treści SWZ oraz projektowanych postanowień umowy. d) Cena oferty, jak również poszczególne ceny jednostkowe obejmują także wszystkie inne koszty oraz ewentualne upusty i rabaty. Wykonawca skalkuluje ponadto wszystkie potencjalne rodzaje ryzyka ekonomicznego, jakie mogą wystąpić przy realizacji przedmiotu umowy, a wynikające z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy. e) Zgodnie z art. 225 ustawy Pzp, jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, do celów zastosowania kryterium ceny lub kosztu zamawiający dolicza do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę podatku od towarów i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć. W takiej sytuacji wykonawca ma obowiązek: 1) poinformowania zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego; 2) wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego; 3) wskazania wartości towaru lub usługi objętych obowiązkiem podatkowym zamawiającego, bez kwoty podatku; 4) wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą wykonawcy będzie miała zastosowanie. Informację w powyższym zakresie wykonawca składa w załączniku nr 2 do SWZ pkt. 3. Brak złożenia ww. informacji będzie postrzegany jako brak powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego. f) Rozliczenia będą prowadzone w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. 3. Sposób porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami 1) W niniejszym postępowaniu komunikacja zamawiającego z wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej „OpenNexus”, pod wskazanym niżej adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/domaniow 2) Informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, znajdują się pod poniższymi adresami: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin 3) Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 4) Wszelką korespondencję związaną z niniejszym postępowaniem należy przekazywać za pośrednictwem Platformy. Korespondencję uważa się za przekazaną w terminie, jeżeli dotrze do zamawiającego przed upływem wymaganego terminu. Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdzi fakt otrzymania wiadomości elektronicznej. 5) Osoby wskazane do porozumiewania się z wykonawcami • Krzysztof Petrykiewicz - email: zamowienia@lege.olawa.pl
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zwanych dalej ,,nieruchomościami’’, położonych na obszarze gminy Domaniów oraz organizacja zbiórek objazdowych wraz z zagospodarowaniem odpadów w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. (12 miesięcy). 2) Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany zgodnie z wytycznymi jakie zostały zawarte w: a. Opisie przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do SWZ b. Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 3) Usługi świadczone będą zgodnie z zapisami: a. ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2023.1469 t.j. ze zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, b. ustawy z dnia 27 kwietnia 2011 r. Prawo Ochrony Środowiska (Dz.U.2022.2556 t.j. ze zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, c. ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U.2023.1587 t.j. ze zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, d. zapisami aktów prawa miejscowego - UCHWAŁA NR XXVII/171/20 RADY GMINY DOMANIÓW z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Domaniów 4) Ponadto usługi będą świadczone w sposób zapewniający osiągnięcie poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych oraz poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z aktualnie obowiązującymi zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy.