2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsluga kredytu bankowego długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na udzieleniu i obsłudze kredytu długoterminowego w kwocie 2 300 000 z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 sierpnia 2035 roku. Termin wykorzystania kredytu: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2025r. Spłata kapitału w następujących ratach i terminach: a) 2026 r 4 raty po 15 000,00 zł miesięcznie, płatne do końca każdego miesiąca, b) lata 2027-2034 - 8 lat razy 12 rat w każdym roku po 22 000,00 zł miesięcznie, płatne do końca każdego miesiąca, c) 2035 r - 8 rat po 16 000,00 zł , płatne do końca każdego miesiąca. Spłata odsetek miesięczna, na ostatni dzień każdego miesiąca, na podstawie zawiadomienia z banku o wysokości naliczonych odsetek w terminie 7 dni przed datą płatności. Termin rozpoczęcia spłaty odsestek ustala się na dzień 31 grudnia 2025 r . Oprocentowanie naliczane będzie według stawki WIBOR 1M ustalonej jako stawka z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczone są odsetki i publikowane na koniec każdego okresu przez Bank, zmiana oprocentowania następować będzie w okresach miesięcznych w przypadku zmiany stawki WIBOR 1 M powiększone o marżę banku. Oprocentowanie kredytu stanowi koszty obsługi kredytu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, bez poboru przez bank pozostałych do zapłaty odsetek oraz dodatkowych opłat i prowizji związanych z obsługą kredytu (wówczas ulegnie zmianie harmonogram i termin spłat kredytu). Sposób zabezpieczenia spłaty kredytu i odsetek: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Zamawiający zastrzega sobie:a) prawo do niweykorzystania pełnej kwoty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji, b) możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez dodatkowych opłat lub prowizji z tego tytułu i bez odsetek za okres, za który zostanie dokonana przeterminowana spłata kredytu, c) zmianę terminów spłat rat kredytu. Zamawiający nie posiada zaległości wobec ZUS i US. Zamawiający nie korzysta z leasingu oraz emisji papierów dłużnych. Zamawiający nie udzielał gwarancji i poręczeń. Zamawiający nie występuje jako strona w partnerstwie publiczno- prywatnym. Spłata kredytu w PLN.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu bankowego długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na udzieleniu i obsłudze kredytu długoterminowego w kwocie 2 300 000 z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 sierpnia 2035 roku. Termin wykorzystania kredytu: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2025r. Spłata kapitału w następujących ratach i terminach: a) 2026 r 4 raty po 15 000,00 zł miesięcznie, płatne do końca każdego miesiąca, b) lata 2027-2034 - 8 lat razy 12 rat w każdym roku po 22 000,00 zł miesięcznie, płatne do końca każdego miesiąca, c) 2035 r - 8 rat po 16 000,00 zł , płatne do końca każdego miesiąca. Spłata odsetek miesięczna, na ostatni dzień każdego miesiąca, na podstawie zawiadomienia z banku o wysokości naliczonych odsetek w terminie 7 dni przed datą płatności. Termin rozpoczęcia spłaty odsestek ustala się na dzień 31 grudnia 2025 r . Oprocentowanie naliczane będzie według stawki WIBOR 1M ustalonej jako stawka z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczone są odsetki i publikowane na koniec każdego okresu przez Bank, zmiana oprocentowania następować będzie w okresach miesięcznych w przypadku zmiany stawki WIBOR 1 M powiększone o marżę banku. Oprocentowanie kredytu stanowi koszty obsługi kredytu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, bez poboru przez bank pozostałych do zapłaty odsetek oraz dodatkowych opłat i prowizji związanych z obsługą kredytu (wówczas ulegnie zmianie harmonogram i termin spłat kredytu). Sposób zabezpieczenia spłaty kredytu i odsetek: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Zamawiający zastrzega sobie:a) prawo do niweykorzystania pełnej kwoty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji, b) możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez dodatkowych opłat lub prowizji z tego tytułu i bez odsetek za okres, za który zostanie dokonana przeterminowana spłata kredytu, c) zmianę terminów spłat rat kredytu. Zamawiający nie posiada zaległości wobec ZUS i US. Zamawiający nie korzysta z leasingu oraz emisji papierów dłużnych. Zamawiający nie udzielał gwarancji i poręczeń. Zamawiający nie występuje jako strona w partnerstwie publiczno- prywatnym. Spłata kredytu w PLN