See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług przygotowania i wydawania posiłków dla uczniów i wychowanków placówek oświatowych Gminy Połczyn-Zdrój w okresie od 1 września 2025 roku do 31 sierpnia 2028 roku.
Beschreibung: Świadczenie usług przygotowania i wydawania posiłków dla uczniów i wychowanków placówek oświatowych Gminy Połczyn-Zdrój w okresie od 1 września 2025 roku do 31 sierpnia 2028 roku. Opis: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przygotowania i wydawania, a także dowożenia gotowych posiłków dla uczniów i wychowanków w okresie od 1 września 2025 roku do 31 sierpnia 2028 roku dla następujących placówek oświatowych Gminy Połczyn-Zdrój: 1) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju. 2) Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi, w skład którego wchodzi: a) Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Połczynie-Zdroju, b) Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Kubusia Puchatka w Połczynie-Zdroju. 3) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Redle. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie następujących zadań jako odrębnych części zamówienia: CZĘŚĆ I Świadczenie usług przygotowywania i wydawania posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju w okresie od 01.09.2025 r. do 30.06.2028 r. CZĘŚĆ II Świadczenie usług przygotowania i wydawania posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika i wychowanków Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Kubusia Puchatka w okresie od 01.09.2025r. do 31.08.2028r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju. CZĘŚĆ III Świadczenie usług przygotowywania i wydawania posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle w okresie od 01.09.2025 r. do 30.06.2028 r.
Vorherige Bekanntmachung: 394371-2025
Interne Kennung: GG.271.1.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ustawa Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019 roku (Dz.U. z 2024r., poz. 1320 z późn. zmianami)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I Świadczenie usług przygotowywania i wydawania posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju w okresie od 01.09.2025r. do 30.06.2028 r.
Beschreibung: Ogólne zasady przygotowania i wydawania posiłków: 1) Codzienne przygotowanie (zgodnie z normami żywieniowymi) i wydawanie posiłków dla żywienia zbiorowego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju: obiad od godziny 12:00 do 14:30. Wszelkie zmiany dotyczące czasu i terminów wydawania posiłków wymagają wcześniejszego uzgodnienia obu stron. 2) Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. 3) Wykonawca zapewnia naczynia, mycie i sprzątanie naczyń po posiłkach. 4) Wykonawca zapewnia przygotowanie oraz odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. 5) Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli wykonywanego zamówienia. 6) Na 2 dni przed rozpoczęciem każdego tygodnia Wykonawca podawał będzie do wiadomości rodziców i personelu zróżnicowane jadłospisy zawierające opis posiłku wraz z wypisanymi alergenami zatwierdzone przez dietetyka. 7) Zamawiający może ustalić szczegółową listę produktów dopuszczonych do stosowania w ramach żywienia zbiorowego w oparciu o przepisy wydane na podstawie art.52c ust. 6. ustawy z dnia 26.08.2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r. poz. 1448 z późn. zmianami). 8) Do przygotowywania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. 9) Wykonawca zapewnia urozmaicenie jadłospisów. 10) Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 26.08.2006 roku (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448 z późn. zmianami), a także pozostałych obowiązujących przepisów prawa żywnościowego. 11) Utrzymanie czystości i porządku na terenie stołówki i kuchni zgodnie z wymogami odpowiednich służb. 12) Doposażenie na własny koszt wynajętego pomieszczenia w urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej (urządzenia te pozostają przez okres trwania umowy i są po jej wygaśnięciu własnością Wykonawcy). 13) Na własny koszt Wykonawca będzie przeprowadzał konserwacje, remonty bieżące i kapitalne urządzeń wydzierżawionych z częstotliwością zgodną z technologią użytkowania tych urządzeń. 14) Na własny koszt Wykonawca będzie przeprowadzał niezbędne naprawy i remonty dzierżawionych pomieszczeń w uzgodnieniu z dyrektorem szkoły. 15) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy na dostawę energii elektrycznej i odbiór nieczystości stałych z terenu kuchni. 16) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. 17) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy wynajmu pomieszczeń kuchni i stołówki na cały okres trwania zamówienia, zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 26 Zarządzenia Nr 97/2024 Burmistrza Połczyna-Zdroju z dn. 16.12.2024r. 18) Łączna powierzchnia kuchni, stołówki wraz z pomieszczeniami pomocniczymi wynosi: 212,45 m2. 19) Wykonawca ponosi koszty związane z zatrudnieniem pracowników. 20) Cały proces przygotowywania i wydawania posiłków odbywać się ma w pomieszczeniach kuchennych SP Nr 1 w Połczynie-Zdroju. 21) wyklucza się przygotowywanie i dostarczanie posiłków na zasadzie cateringu. Wytyczne dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju 1. Szacunkowa liczba obiadów dla uczniów szkoły wynosi 140 posiłków dziennie przez okres 30 miesięcy w latach szkolnych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowywania obiadów dwudaniowych w formie: pięć razy w tygodniu zupa o poj. 250 ml; pięć razy w tygodniu drugie danie będące posiłkiem mięsnym lub rybnym z surówką lub gotowanymi jarzynami oraz kompotem lub wodą. Do mięsa mogą być podawane zamiennie: ziemniaki, kasza, ryż, makaron. Drugie danie mogą też stanowić pierogi, naleśniki, kopytka, makaron z sosem lub inne. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki o kaloryczności nie mniejszej niż 850 kcal i gramaturze nie mniejszej niż: ziemniaki, kasza, ryż lub makaron 150 g, mięso lub ryba – 100130 g, surówka lub jarzyny 150 g, pierogi, naleśniki z serem, kopytka, makaron z sosem lub inne 200 g, kompot lub woda – 200 ml. Zamawiający zastrzega, że danie takie jak pierogi, naleśniki z serem, kopytka, makaron z sosem winny być maksimum 1x (raz) w tygodniu. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte. Surówki powinny być urozmaicone. Warzywa drobno pokrojone lub starte na tarce.
Interne Kennung: GG.271.1.6.2025.1
Los: LOT-0002
Titel: Część II Świadczenie usług przygotowania i wydawania posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika i wychowanków Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Kubusia Puchatka w okresie od 01.09.2025r. do 31.08.2028r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju.
Beschreibung: Ogólne zasady przygotowania i wydawania posiłków: 1) Codzienne przygotowanie (zgodnie z normami żywieniowymi) i wydawanie posiłków dla żywienia zbiorowego dla uczniów oraz wychowanków: a) Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Połczynie-Zdroju: obiad od godziny 12:00 do 14:30; b) Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka w Połczynie-Zdroju w godzinach: - śniadanie od 8:15 do 8:30,- obiad od 11:15 do 11:30, - podwieczorek od 14:00 do 14:15. Wszelkie zmiany dotyczące czasu i terminów wydawania posiłków wymagają wcześniejszego uzgodnienia obu stron. 2) Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. 3) Wykonawca zapewnia naczynia, mycie i sprzątanie naczyń po posiłkach. 4) Wykonawca zapewnia przygotowanie oraz odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. 5) Wykonawca zapewnia rozdysponowanie posiłków dla poszczególnych grup w odpowiedniej ilości, rozdysponowanie posiłków w grupie zapewnia Zamawiający. 6) Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli wykonywanego zamówienia. 7) Na 2 dni przed rozpoczęciem każdego tygodnia Wykonawca podawał będzie do wiadomości rodziców i personelu zróżnicowane jadłospisy zawierające opis posiłku wraz z wypisanymi alergenami zatwierdzone przez dietetyka. 8) Zamawiający może ustalić szczegółową listę produktów dopuszczonych do stosowania w ramach żywienia zbiorowego w oparciu o przepisy wydane na podstawie art.52c ust. 6. ustawy z dnia 25.08.2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r. poz. 1448). 9) Do przygotowywania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. 10) Wykonawca zapewnia urozmaicenie jadłospisów oraz dostosuje rodzaje podawanych potraw do rangi posiłków w ciągu dnia. 11) Zamawiający nie dopuszcza, żeby w ciągu 1 dekady (10 dni) wystąpiła powtarzalność tego samego rodzaju posiłku. 12) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przygotowywał posiłki zgodnie z zalecanym modelem żywienia o charakterze prozdrowotnym. 13) Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia , a także pozostałych obowiązujących przepisów prawa żywnościowego. 14) Próbki posiłków winny być przechowywane przez Wykonawcę przez 72 godziny. 15) Utrzymanie czystości i porządku na terenie stołówki i kuchni zgodnie z wymogami odpowiednich służb. 16) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy wynajmu pomieszczeń kuchni i stołówki na cały okres trwania zamówienia, zgodnie z zapisami Zarządzenia Nr 97/2024 Burmistrza Połczyna-Zdroju z dn. 16.12.2024 r. 17) Wykonawca, w ramach wynajętych pomieszczeń, korzysta z urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej, stanowiących własność szkoły wg. stosownego załącznika. 18) Na własny koszt Wykonawca będzie przeprowadzał konserwacje, remonty bieżące i kapitalne urządzeń wydzierżawionych. 19) Wykonawca zobowiązany jest do doposażenia na własny koszt wynajętego pomieszczenia w urządzenia dodatkowe niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. 20) Na własny koszt Wykonawca będzie przeprowadzał niezbędne naprawy i remonty dzierżawionych pomieszczeń w uzgodnieniu z dyrektorem szkoły. 21) Łączna powierzchnia kuchni, stołówki wraz z pomieszczeniami pomocniczymi wynosi: 298,83 m2. 22) Wykonawca ponosi koszty związane z zatrudnieniem pracowników. 23) Cały proces przygotowywania i wydawania posiłków odbywać się ma w pomieszczeniach kuchennych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju; 24) wyklucza się przygotowywanie i dostarczanie posiłków na zasadzie cateringu. Wytyczne dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Połczynie-Zdroju 1. Szacunkowa liczba obiadów dla uczniów szkoły wynosi 120 posiłków dziennie przez okres 30 miesięcy w latach szkolnych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 . 2. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowywania obiadów dwudaniowych w formie: pięć razy w tygodniu zupa o pojemności 250 ml, pięć razy w tygodniu drugie danie będące posiłkiem mięsnym lub rybnym z surówką lub gotowanymi jarzynami oraz kompotem lub wodą. Do mięsa mogą być podawane zamiennie: ziemniaki, kasza, ryż, makaron. Drugie danie mogą też stanowić pierogi, naleśniki, kopytka, makaron z sosem lub inne. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki o kaloryczności nie mniejszej niż 850 kcal. Wytyczne dla Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka w PołczynieZdroju 1. Szacunkowa liczba obiadów dla przedszkola wynosi 115 posiłków dziennie przez okres 33 miesięcy w latach szkolnych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028. 2. Żywienie dzieci w przedszkolu powinno odbywać się na następujących zasadach: a) przygotowanie całodziennych posiłków zgodnie z zalecanymi normami żywieniowymi dla grup wiekowych dzieci przedszkolnych (wiek 36 lat); b) gorące posiłki należy dostarczać w temperaturze zgodnej z wymogami tzn. minimalna temperatura zupy winna wynosić 750C, drugiego dania 650C, płynów 800C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (sałatki, pasty, sery itp.) 150C; c) wymagane jest dostarczanie trzech posiłków dziennie: śniadania, obiady, podwieczorek; dwa razy dziennie dostarczanie ciepłych napojów takich jak herbata, kompot, itp.; d) wymagane jest dostarczanie wody do picia wydawane dzieciom pomiędzy śniadaniem i obiadem oraz obiadem i podwieczorkiem. Pozostałe wytyczne w SWZ.
Interne Kennung: GG.271.1.6.2025.2
Los: LOT-0003
Titel: Część III Świadczenie usług przygotowywania i wydawania posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle w okresie od 01.09.2025r. do 31.08.2028 r.
Beschreibung: Ogólne zasady przygotowania i wydawania posiłków: 1) Codzienne przygotowanie (zgodnie z normami żywieniowymi) i wydawanie posiłków dla żywienia zbiorowego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle: obiad od godziny 12:00 do 14:30. Wszelkie zmiany dotyczące czasu i terminów wydawania posiłków wymagają wcześniejszego uzgodnienia obu stron. 2) Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. 3) Wykonawca zapewnia naczynia, mycie i sprzątanie naczyń po posiłkach. 4) Wykonawca zapewnia przygotowanie oraz odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. 5) Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli wykonywanego zamówienia. 6) Na 2 dni przed rozpoczęciem każdego tygodnia Wykonawca podawał będzie do wiadomości rodziców i personelu zróżnicowane jadłospisy zawierające opis posiłku wraz z wypisanymi alergenami zatwierdzone przez dietetyka. 7) Zamawiający może ustalić szczegółową listę produktów dopuszczonych do stosowania w ramach żywienia zbiorowego w oparciu o przepisy wydane na podstawie art.52c ust. 6. ustawy z dnia 26.08.2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r. poz. 1448 z późn. zmianami). 8) Do przygotowywania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. 9) Wykonawca zapewnia urozmaicenie jadłospisów. 10) Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 26.08.2006 roku (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448 z późn. zmianami), a także pozostałych obowiązujących przepisów prawa żywnościowego. 11) Utrzymanie czystości i porządku na terenie stołówki i kuchni zgodnie z wymogami odpowiednich służb. 12) Doposażenie na własny koszt wynajętego pomieszczenia w urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej (urządzenia te pozostają przez okres trwania umowy i są po jej wygaśnięciu własnością Wykonawcy). 13) Na własny koszt Wykonawca będzie przeprowadzał konserwacje, remonty bieżące i kapitalne urządzeń wydzierżawionych z częstotliwością zgodną z technologią użytkowania tych urządzeń. 14) Na własny koszt Wykonawca będzie przeprowadzał niezbędne naprawy i remonty dzierżawionych pomieszczeń w uzgodnieniu z dyrektorem szkoły. 15) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy na dostawę energii elektrycznej i odbiór nieczystości stałych z terenu kuchni. 16) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. 17) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy wynajmu pomieszczeń kuchni i stołówki na cały okres trwania zamówienia, zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 26 Zarządzenia Nr 97/2024 Burmistrza Połczyna-Zdroju z dn. 16.12.2024r. 18) Łączna powierzchnia kuchni, stołówki wraz z pomieszczeniami pomocniczymi wynosi: 272,70 m2. 19) Wykonawca ponosi koszty związane z zatrudnieniem pracowników. 20) Cały proces przygotowywania i wydawania posiłków odbywać się ma w pomieszczeniach kuchennych SP Nr 1 w Połczynie-Zdroju. 21) wyklucza się przygotowywanie i dostarczanie posiłków na zasadzie cateringu. Wytyczne dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle. 1. Szacunkowa liczba obiadów dla uczniów szkoły wynosi 95 posiłków dziennie przez okres 30 miesięcy w latach szkolnych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowywania obiadów dwudaniowych w formie: pięć razy w tygodniu zupa o poj. 250 ml; pięć razy w tygodniu drugie danie będące posiłkiem mięsnym lub rybnym z surówką lub gotowanymi jarzynami oraz kompotem lub wodą. Do mięsa mogą być podawane zamiennie: ziemniaki, kasza, ryż, makaron. Drugie danie mogą też stanowić pierogi, naleśniki, kopytka, makaron z sosem lub inne. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki o kaloryczności nie mniejszej niż 850 kcal i gramaturze nie mniejszej niż: ziemniaki, kasza, ryż lub makaron 150 g, mięso lub ryba – 100130 g, surówka lub jarzyny 150 g, pierogi, naleśniki z serem, kopytka, makaron z sosem lub inne 200 g, kompot lub woda – 200 ml. Zamawiający zastrzega, że danie takie jak pierogi, naleśniki z serem, kopytka, makaron z sosem winny być maksimum 1x (raz) w tygodniu. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte. Surówki powinny być urozmaicone. Warzywa drobno pokrojone lub starte na tarce.
Interne Kennung: GG.271.1.6.2025.3