707273-2023 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 3.200.000,00 zł dla Gminy Kamionka Wielka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 3.200.000,00 zł dla Gminy Kamionka Wielka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia kredytu długoterminowego w kwocie 3.200.000,00 zł. 2. Środki w kwocie 3.200.000,00 zł planuje się przeznaczyć na: a) sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, b) pokrycie zobowiązań planowanych w rozchodach budżetu z tytułu spłaty rat kredytów zaciągniętych w latach poprzednich. 3. Kredyt długoterminowy planuje się zaciągnąć jednorazowo lub w transzach różnej wysokości w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2023 r. z przewidywanym terminem spłaty w latach 2024 – 2036 (tj. przez okres 13 lat) rocznie począwszy od marca 2024. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej niż dopuszczalny limit wynikający z budżetu Zamawiającego na rok 2023. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. 5. Zamawiający ma prawo wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu w dogodnych dla niego terminach, po uprzednim zawiadomieniu Wykonawcy o zamiarze dokonania spłaty w terminie 3 dni przed jej dokonaniem. W takiej sytuacji odsetki od kredytu naliczone będą wyłącznie od aktualnego zadłużenia i za faktyczny okres jego występowania a Zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. W takich przypadkach Strony ustalą nowy harmonogram spłaty. 6. Spłata odsetek następować będzie kwartalnie – ostatniego dnia każdego kwartału. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Pierwsze odsetki płatne 29.12.2023 r., a ostatnie 31.03.2036 r. 7. Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M oraz stałej, obowiązującej przez cały okres kredytowania, marży Wykonawcy. Oprocentowanie wyliczane będzie w oparciu o stopę procentową dla międzybankowych depozytów trzymiesięcznych WIBOR 3M według notowania na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie. Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami. 8. W przypadku, gdy stawka referencyjna WIBOR 3M przyjmie wartość 0,00 % lub ujemną, Wykonawca do wyliczenia oprocentowania kredytu zastosuje stawkę referencyjną na poziomie 0,00%, wówczas łączne oprocentowanie kredytu będzie równe marży Wykonawcy. 9. Zabezpieczenie terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami stanowić będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą skarbnika. 10. Zamawiający w następujący sposób definiuje okres odsetkowy: rzeczywista liczba dni w każdym miesiącu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku (365/365 oraz 366/366 w roku przestępnym). 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej "SWZ".
Interne Kennung: GKiOŚ.271.17.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia kredytu długoterminowego w kwocie 3.200.000,00 zł. 2. Środki w kwocie 3.200.000,00 zł planuje się przeznaczyć na: a) sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, b) pokrycie zobowiązań planowanych w rozchodach budżetu z tytułu spłaty rat kredytów zaciągniętych w latach poprzednich. 3. Kredyt długoterminowy planuje się zaciągnąć jednorazowo lub w transzach różnej wysokości w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2023 r. z przewidywanym terminem spłaty w latach 2024 – 2036 (tj. przez okres 13 lat) rocznie począwszy od marca 2024. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej niż dopuszczalny limit wynikający z budżetu Zamawiającego na rok 2023. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. 5. Zamawiający ma prawo wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu w dogodnych dla niego terminach, po uprzednim zawiadomieniu Wykonawcy o zamiarze dokonania spłaty w terminie 3 dni przed jej dokonaniem. W takiej sytuacji odsetki od kredytu naliczone będą wyłącznie od aktualnego zadłużenia i za faktyczny okres jego występowania a Zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. W takich przypadkach Strony ustalą nowy harmonogram spłaty. 6. Spłata odsetek następować będzie kwartalnie – ostatniego dnia każdego kwartału. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Pierwsze odsetki płatne 29.12.2023 r., a ostatnie 31.03.2036 r. 7. Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M oraz stałej, obowiązującej przez cały okres kredytowania, marży Wykonawcy. Oprocentowanie wyliczane będzie w oparciu o stopę procentową dla międzybankowych depozytów trzymiesięcznych WIBOR 3M według notowania na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie. Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami. 8. W przypadku, gdy stawka referencyjna WIBOR 3M przyjmie wartość 0,00 % lub ujemną, Wykonawca do wyliczenia oprocentowania kredytu zastosuje stawkę referencyjną na poziomie 0,00%, wówczas łączne oprocentowanie kredytu będzie równe marży Wykonawcy. 9. Zabezpieczenie terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami stanowić będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą skarbnika. 10. Zamawiający w następujący sposób definiuje okres odsetkowy: rzeczywista liczba dni w każdym miesiącu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku (365/365 oraz 366/366 w roku przestępnym). 11. Szczegółowy opisu przedmiotu zamówienia zawarte zostały w SWZ.