See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud vedrørende 8 delaftaler af forsikringsydelser
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af forsikringsydelser fordelt på følgende delaftaler: Delaftale 1 All risks forsikring, bygning, løsøre, driftstab Delaftale 2 Erhvervs- og produktansvar Delaftale 3 Arbejdsskadeforsikring Delaftale 4 Motorkøretøjsforsikring Delaftale 5 Rejseforsikring Delaftale 6 Kriminalitetsforsikring Delaftale 7 Cyberforsikring Delaftale 8 Sundhedsforsikring
Interne Kennung: 2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: All risks forsikring, bygning og løsøre
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på all risks forsikring, bygning og løsøre.
Interne Kennung: 2-685e3dc4b05f9dce78e547d6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung: 3-685e3dc4b05f9dce78e547d7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 4-685e3dc4b05f9dce78e547d8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 5-685e3dc4b05f9dce78e547d9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Rejseforsikring
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på rejseforsikring.
Interne Kennung: 6-685e3dc4b05f9dce78e547da
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring.
Interne Kennung: 7-685e3dc4b05f9dce78e547db
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Cyberforsikring
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på cyberforsikring.
Interne Kennung: 8-685e3dc4b05f9dce78e547dc
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8: Sundhedsforsikring
Beschreibung: Dansk Retursystem A/S ønsker tilbud på sundhedsforsikring.
Interne Kennung: 9-685e3dc4b05f9dce78e547dd