2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Rząśnik w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych wytwarzanych na terenie Gminy Rząśnik zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ
Interne Kennung: ZP.271.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Uwaga: numeracja przeniesiona z SWZ 3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych wytwarzanych na terenie Gminy Rząśnik, których szczegółowy zakres i przedmiot został określony w SWZ 3.2. Świadczenie usług – Odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w „opisie przedmiotu zamówienia” (stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ) odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Rząśnik w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 1717) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, w szczególności Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017r. poz. 2412), Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021r. poz. 1530), 3.3. Odpady komunalne zmieszane, bioodpady stanowiące odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania i pozostałości po procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania przeznaczone do składowania odebrane z terenu gminy Rząśnik mogą być zagospodarowywane wyłącznie w instalacjach do tego przeznaczonych, zgodnie z ogólna zasadą bliskości i hierarchią sposobów gospodarowania odpadami. Wyżej wymienione odpady z Gminy Rząśnik powinny być kierowane do Instalacji Komunalnej wpisanej na listę marszałka województwa”. 3.4. Wykonawca w ramach zadania w zależności od potrzeb Zamawiającego zobowiązany będzie również do zorganizowania przynajmniej 2 razy w roku kalendarzowym odbiór odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon bezpośrednio sprzed posesji właściciela nieruchomości. Zamawiający z wyprzedzeniem min. 2 tygodniowym wskaże Wykonawcy termin dokonania odbioru odpadów. Wynagrodzenie należne wykonawcy za wykonanie usługi będzie płatne zgodnie z przedstawionymi cenami przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
Menge: 1 371 Tonnen