2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami 2030, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 9/25 z dnia 25.02.2025 roku, w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030wraz z załącznikami, a także przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą i uchwałą Rady Miejskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 2. Usługa powinna być realizowana w sposób zapewniający osiągnięcie przez Miasto i Gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 t.j.) 3. Usługa obejmuje dojazd specjalistycznymi środkami transportu przez Wykonawcę do wszystkich zamieszkałych posesji - zgodnie z wymogami ustawowymi, wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. 4. Zaleca się by Wykonawca przed złożeniem oferty przeprowadził wizję w terenie, w celu zapoznania się z warunkami lokalnymi i specyfiką terenu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą.
Interne Kennung: UMiG.II.271.9.AK.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami 2030, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 9/25 z dnia 25.02.2025 roku, w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030wraz z załącznikami, a także przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą i uchwałą Rady Miejskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 2. Usługa powinna być realizowana w sposób zapewniający osiągnięcie przez Miasto i Gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 t.j.) 3. Usługa obejmuje dojazdspecjalistycznymi środkami transportuprzez Wykonawcę do wszystkich zamieszkałych posesji - zgodnie z wymogami ustawowymi, wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. 4. Zaleca się by Wykonawca przed złożeniem oferty przeprowadził wizję w terenie, w celu zapoznania się z warunkami lokalnymi i specyfiką terenu miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą. 5. Szczegółowy opis zamówienia zawiera szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwany: „OPZ”, stanowiący integralną część SWZ.