2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-280/2025 Prace instalacyjne komponentów Lokalnego Systemu Kriogenicznego spektrometru nadprzewodnikowego Super-FRS infrastruktury FAIR
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są prace instalacyjne komponentów Lokalnego Systemu Kriogenicznego spektrometru nadprzewodnikowego Super-FRS infrastruktury FAIR. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 SWZ. 4. Klasyfikacja wg kodu CPV:71356000-8 Usługi techniczne 5. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. obejmować wszystkie usługi niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji (do 10%) polegające na rozszerzeniu zakresu Umowy o wykonanie badań rentgenowskich spoin spawalniczych wykonanych w ramach prac instalacyjnych, na warunkach określonych we wzorze Umowy (załącznik nr 2 do SWZ), w poniżej opisanych okolicznościach 7. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy: do 8 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Usługi. 8. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 15/02/2026 (90 dni). 11. Oferta musi składać się z: 11.1. formularza ofertowego Wykonawcy – Załącznik nr 1 do SWZ; 11.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 11.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 11.4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 6 SWZ; 11.5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 11.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ. Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli: 2.4.1 zrealizował należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę, która swoim zakresem obejmowała instalację helowych urządzeń kriogenicznych lub helowych systemów kriogenicznych, o wartości nie mniejszej niż 400 000 zł netto (słownie: czterysta tysięcy złotych netto) Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego dla danej waluty z dnia wysłania ogłoszenia o zamówieniu do DUUE). 2.4.2 wdrożył i stosuje wymagania jakości spawalnictwa zgodnie z wytycznymi AD 2000-Merkblatt HP0 lub stosownymi normami zharmonizowanymi z Europejską Dyrektywą Ciśnieniową (PED) (2014/68/EU) lub równoważnymi oraz systemem zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2015 lub równoważny Wykonawca może zamiast podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 2.4.2 złożyć równoważne podmiotowe środki dowodowe wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wykonawca, który z przyczyn niezależnych od niego nie ma dostępu do podmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej, lub nie ma możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, może złożyć inne podmiotowe środki dowodowe dotyczące odpowiednio zapewnienia jakości lub środków zarządzania środowiskowego, o ile udowodni, że stosowane przez niego: 1) środki zapewnienia jakości są zgodne z wymaganymi normami zarządzania jakością lub 2) środki zarządzania środowiskowego są równoważne środkom wymaganym na mocy mającego zastosowanie systemu lub normy zarządzania środowiskowego. 2.4.3 dysponuje sprzętem pozwalającym na przeprowadzenie połączeń spawanych metodą TIG (141) materiałów wykonanych ze stali austenitycznych (gr. materiałowa 8), przeznaczonych do pracy w temperaturach do – 269oC (4K). 2.4.4 dysponuje osobami dedykowanymi do wykonania następujących prac o następujących kwalifikacjach i doświadczeniu: 2.4.4.1 co najmniej dwoma osobami (spawaczami) posiadającymi aktualne uprawnienia zgodnych z normą EN 287-1 (lub równoważna) do spawania metodą TIG (141) materiałów wykonanych ze stali austenitycznych (gr. materiałowa 8), przeznaczonych do pracy w temperaturach do – 269oC (4K), odpowiedzialnych za połączenia spawane rur procesowych oraz elementów płaszczy i barier próżniowych, 2.4.4.2 co najmniej jedną osobą z przynajmniej rocznym doświadczeniem w przeprowadzaniu testów szczelności próżniowej wg. normy EN 1779:2002 lub równoważną, 2.4.4.3 co najmniej jedną osobą z przynajmniej rocznym doświadczeniem w instalowaniu wielowarstwowej, kriogenicznej izolacji termicznej, 2.4.4.4 co najmniej jedną osobą posiadającą wykształcenie wyższe (min. inżynierskie o profilu mechanicznym), ze znajomością języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym, która będzie wstępować w roli osoby do kontaktu w sprawach organizacji i bezpieczeństwa pracy w miejscu realizacji przedmiotowych prac, 2.4.4.5 co najmniej dwie osoby posiadające wiedzę z zakresu budowy urządzeń kriogenicznych i próżniowych, 2.4.4.6 co najmniej jedną osobą na każde 10 osób z grupy oddelegowanej przez Wykonawcę do realizacji przedmiotowych prac, przeszkoloną w udzielaniu pierwszej pomocy. Umiejętność ta musi być potwierdzona stosownym niemieckojęzycznym certyfikatem o pozytywnie ukończonym szkoleniu w tym zakresie, cdn
Vorherige Bekanntmachung: 692322-2025
Interne Kennung: SZP/243-280/2025 Prace instalacyjne komponentów Lokalnego Systemu Kriogenicznego spektrometru nadprzewodnikowego Super-FRS infrastruktury FAIR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71356000 Dienstleistungen im technischen Bereich
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są prace instalacyjne komponentów Lokalnego Systemu Kriogenicznego spektrometru nadprzewodnikowego Super-FRS infrastruktury FAIR. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 SWZ. 4. Klasyfikacja wg kodu CPV: 71356000-8 Usługi techniczne 5. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. obejmować wszystkie usługi niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji (do 10%) polegające na rozszerzeniu zakresu Umowy o wykonanie badań rentgenowskich spoin spawalniczych wykonanych w ramach prac instalacyjnych, na warunkach określonych we wzorze Umowy (załącznik nr 2 do SWZ), w poniżej opisanych okolicznościach. 6.1. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji do terminu rozpoczęcia realizacji prac instalacyjnych, określonego we wzorze Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 6.2. Jako podstawę rozliczania realizacji przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji przyjmuje się cenę opcji podaną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą w PLN.
Interne Kennung: LotA