708342-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Zaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Frampol
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Frampol
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Frampol.
Interne KennungZP.271.25.02.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób zatrudnionych na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277) wykonujących czynności związane z obsługą kredytu, w tym m.in. naliczania odsetek, przesyłania Zamawiającemu informacji na temat naliczonych odsetek, ustalania bieżących sald. 3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej: https://frampol.ezamawiajacy.pl. 1) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 2) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 3) Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .zip, .7zip, .pdf., .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .cades, .pades, .sig, 4) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. -znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 5. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę. 6. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 7. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSzczegółowe warunki zamówienia, w tym wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp: a) wysokość kredytu: 3 000 000,00 zł (słownie: trzy miliony zł 00/100), b) walutą kredytu będzie złoty polski (PLN), c) kredyt może być wykorzystany w całości lub w części bez dodatkowych kosztów, które będą ustalone od wysokości faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu, d) planowany termin uruchomienia kredytu: najpóźniej do 31.12.2025 r. e) okres kredytowania: od podpisania umowy do 30.06.2038 r., z uwzględnieniem okresu karencji w spłacie kapitału do 30.06.2033 r. W okresie karencji spłacane będą wyłącznie odsetki. f) spłata kapitału: od upływu okresu karencji tj. od dnia 1 lipca 2033 r. w okresach co miesiąc, na koniec miesiąca (ostatnia rata 30.06.2038 r.), g) harmonogram - rozpoczęcie spłaty kredytu: - w roku 2033 – 300 000,00 zł w 6 ratach po 50 000,00 zł (31 lipca, 31 sierpnia, 30 września, 31 października, 30 listopada, 31 grudnia); - w roku 2034 – 600 000,00 zł w 12 ratach po 50 000,00 zł (31 stycznia, 28 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca, 31 lipca, 31 sierpnia, 30 września, 31 października, 30 listopada, 31 grudnia); - w roku 2035 – 600 000,00 zł w 12 ratach po 50 000,00 zł (31 stycznia, 28 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca, 31 lipca, 31 sierpnia, 30 września, 31 października, 30 listopada, 31 grudnia); - w roku 2036 – 600 000,00 zł w 12 ratach po 50 000,00 zł (31 stycznia, 29 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca, 31 lipca, 31 sierpnia, 30 września, 31 października, 30 listopada, 31 grudnia); - w roku 2037 – 600 000,00 zł w 12 ratach po 50 000,00 zł (31 stycznia, 28 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca, 31 lipca, 31 sierpnia, 30 września, 31 października, 30 listopada, 31 grudnia); - w roku 2038 – 300 000,00 zł w 6 ratach po 50 000,00 zł (31 stycznia, 28 lutego, 31 marca, 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca). h) spłata odsetek od dnia uruchomienia kredytu w okresach miesięcznych, obliczane od faktycznie wykorzystanych środków na koniec każdego miesiąca, na podstawie zawiadomienia przekazanego przez Bank, i) oprocentowanie kredytu będzie zmienne, liczone jako suma stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca, obowiązującej od 1. dnia następnego miesiąca, powiększonej o stałą marżę bankową określoną na dzień otwarcia ofert. j) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, k) Kredytodawca nie będzie naliczał odsetek od kwoty niewykorzystanego kredytu, l) do wyliczenia kosztu kredytu należy przyjąć stawkę WIBOR 1 M z dnia 26.08.2025 r., tj. 4,98%. m) Wykonawca jest obowiązany do skalkulowania i podania w ofercie wyłącznie jednej stawki składającej się ze stopy procentowej WIBOR 1 M oraz marży banku, w skład której wchodzą wszystkie opłaty i prowizje, n) zabezpieczenie udzielonego kredytu: weksel własny in blanco wystawiony przez Gminę Frampol wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą skarbnika, o) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu kredytowania oraz zmiany wysokości rat kapitałowych w okresie spłaty kredytu w zależności od kondycji finansowej Gminy za zgodą obu stron, p) liczba dni w roku 365, ilość dni w roku przestępnym 366, Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni, ilość dni w roku przestępnym 366. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 1M nie stanowi zmiany warunków umowy. Do wyliczenia kosztu kredytu należy przyjąć datę 20 grudnia 2025 r., w pełnej wysokości 3 000 000,00 zł (słownie: trzy miliony złotych 00/100).