2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości do 17 936 975,00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.”
Beschreibung: zaciągniętych zobowiązań przypadających po roku budżetowym w celu obniżenia łącznego kosztu obsługi tych zobowiązań. Okres spłaty rat kapitałowych kredytu: marzec 2026r. – grudzień 2037 r. Bank postawi do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 29.12.2025 r. Zamawiający nie przewiduje możliwości spłaty rat kredytu w walutach obcych. Wszelkie naliczenia pomiędzy wykonawcą a zamawiającym będą dokonywane w złotych polskich (PLN).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Celem zaciągnięcia kredytu w wysokości do 17 936 975,00 zł jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań przypadających po roku budżetowym w celu obniżenia łącznego kosztu obsługi tych zobowiązań. Okres spłaty rat kapitałowych kredytu: marzec 2026r. – grudzień 2037 r. Bank postawi do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 29.12.2025 r. Zamawiający nie przewiduje możliwości spłaty rat kredytu w walutach obcych. Wszelkie naliczenia pomiędzy wykonawcą a zamawiającym będą dokonywane w złotych polskich (PLN). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi posiadać uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej w zakresie: - prowadzenia na terenie Polski działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1646 ze zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejście w życie ustawy, o której mowa w art. 193 ustawy Prawo bankowe.