2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb og levering af marinegasolie til Samsø Rederi
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af Marinegasolie til ordregiver. Der skal dels leveres brændstof, der pumpes direkte i færgens tank fra tankbil i Hou Havn, og dels leveres brændstof til stationær tank i Sælvig Havn. Tilbudsgiver kan afgive sideordnede tilbud på de to forskellige løsninger af den udbudte ydelse: Marinegasolie 0,1% og/eller Marinegasolie 50 ppm. Undtaget fra udbuddet er alle andre typer brændstof, da disse er omfattet af andre aftaler.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0000