See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af plan for indvinding af helium
Beschreibung: Formålet med projektet er at sikre, at der, hvis der bliver behov herfor, kan udarbejdes en relevant plan for efterforskning og indvinding af helium efter undergrundsloven som kan miljøvurderes (strategisk miljøvurdering, ”SMV”) i overensstemmelse med miljøvurderingsloven og andre gældende regler. Opgaven er ren administrativ forberedelse for Energistyrelsen, og der er ikke truffet beslutning om, at indvinding af helium skal muliggøres.
Interne Kennung: 8013-4063
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71621000 Technische Analysen oder Beratung
5. Los
Los: LOT-0000