2. Verfahren
Verfahren
Titel: Działania ochrony czynnej w obszarze Natura 2000 Zbiornik Jeziorsko PLB100002 – postępowanie w podziale na 2 części
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie działań ochrony czynnej w obszarze Natura 2000 Zbiornik Jeziorsko PLB100002 polegających na mechanicznym usunięciu zadrzewień i zarośli wierzbowych oraz roślinności zielnej wraz z rozdrobnieniem biomasy lub jej wyniesieniem z terenu obszaru Natura 2000 i zagospodarowaniem we własnym zakresie zgodnie z przepisami ochrony środowiska. Zamówienie zostało podzielone na następujące 2 części: - Część 1 – Działania ochronne polegające na wycince zadrzewień i zarośli wierzbowych oraz roślinności zielnej na łącznej powierzchni 18,00 ha przy użyciu mulczera; - Część 2 – Działania ochronne polegające na usunięciu zadrzewień i zarośli wierzbowych oraz roślinności zielnej na łącznej powierzchni 85,24 ha. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ oraz projekty umów stanowiące Załączniki nr 8a-8b do SWZ.
Interne Kennung: WPN.261.20.2025.KGr
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Działania ochronne polegające na wycince zadrzewień i zarośli wierzbowych oraz roślinności zielnej na łącznej powierzchni 18,00 ha przy użyciu mulczera;
Beschreibung: Mechaniczne usunięcie zadrzewień i zarośli wierzbowych oraz roślinności zielnej przy użyciu mulczera w północnej części Obszaru Natura 2000, w miejscu gdzie w latach poprzednich usunięto zadrzewienia na powierzchni 18,00 ha. 1. Cel prac: Realizacja prac ma na celu utrzymanie/stworzenie dogodnych siedlisk dla ptaków wodno-błotnych w szczególności rybitwy białowąsej Chlidonias hybrida oraz rybitwy czarnej Chlidonias Niger będących przedmiotami ochrony ww. obszaru. 2. Zakres prac: Na terenie obszaru Wykonawca usunie zadrzewienia i zarośla wierzbowe oraz roślinność zielną poprzez mulczowanie obszaru mulczerem. Materiał roślinny ma zostać ścięty bądź sfrezowany, a następnie poddany rozdrobnieniu i wymieszaniu z wierzchnią warstwą gleby na głębokość 5-10 cm oraz równomiernie rozłożony cienką warstwą na mulczowanym terenie. 3. Sposób i warunki wykonania prac: 1) Do wykonywania prac Zamawiający wymaga użycia sprzętu kołowego lub gąsienicowego. Jego wykorzystanie będzie możliwe jednak tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych i wodno-glebowych. Teren objęty planowanymi zabiegami znajduje się w strefie cofkowej zaporowego zbiornika wodnego Jeziorsko i jest trudno dostępny, okresowo podmokły, poprzecinany kanałami, rowami oraz rozlewiskami. 2) miejsce realizacji działań przedstawiono na Mapie 1 Planowane działania ochronne w obszarze Natura 2000 Zbiornik Jeziorsko PLB100002; 3) powierzchnia całkowita przewidziana do zabiegu – 18,00 ha. 4) Wykonawca jest zobowiązany do uzgodnienia wejścia w teren z jego zarządcą, tj. Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Zarządem Zlewni w Sieradzu; 5) Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić ww. prace, zgodnie ze wskazaniami RDOŚ w Łodzi oraz zarządcy terenu.
Interne Kennung: WPN.261.20.2025.KGr - Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Działania ochronne polegające na usunięciu zadrzewień i zarośli wierzbowych oraz roślinności zielnej na łącznej powierzchni 85,24 ha.
Beschreibung: Mechaniczne usunięcie zadrzewień i zarośli wierzbowych oraz roślinności zielnej w centralnej oraz południowej części Obszaru Natura 2000, w miejscu gdzie w latach poprzednich usunięto zadrzewienia na powierzchni 85,24 ha. 1. Cel prac: Realizacja prac ma na celu utrzymanie/stworzenie dogodnych siedlisk dla ptaków wodno-błotnych w szczególności rybitwy białowąsej Chlidonias hybrida oraz rybitwy czarnej Chlidonias Niger będących przedmiotami ochrony ww. obszaru. 2. Zakres prac: Na terenie obszaru Wykonawca przeprowadzi koszenie roślinności zielnej i szuwarów trzcinowych a także wycinkę odrostów wierzbowych i zarośli wierzbowych, możliwie najniżej przy samym gruncie, na łącznej powierzchni 85,24 ha. Pozyskaną biomasę Wykonawca usunie z terenu Obszaru Natura 2000 i zagospodaruje ją we własnym zakresie zgodnie z przepisami ochrony środowiska. 3. Sposób i warunki wykonania prac: 1) przy wykonywaniu prac Zamawiający dopuszcza możliwość wykorzystania sprzętu kołowego lub gąsienicowego. Jego wykorzystanie będzie możliwe jednak tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych i wodno-glebowych. Zamawiający uprzedza, że teren objęty planowanymi zabiegami znajduje się w strefie cofkowej zaporowego zbiornika wodnego Jeziorsko i jest trudno dostępny, okresowo podmokły, poprzecinany kanałami, rowami oraz rozlewiskami; 2) miejscem realizacji działań są dwa poligony przedstawione na Mapie 1 Planowane działania ochronne w obszarze Natura 2000 Zbiornik Jeziorsko PLB100002; 3) powierzchnia całkowita przewidziana do zabiegu – 85,24 ha; 4) Wykonawca jest zobowiązany do uzgodnienia wejścia w teren z jego zarządcą, tj. Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Zarządem Zlewni w Sieradzu; 5) Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić ww. prace, zgodnie ze wskazaniami RDOŚ w Łodzi o raz zarządcy terenu.
Interne Kennung: WPN.261.20.2025.KGr - Część 2