See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Jędrzejów w roku 2026”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień, łowiectwa, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Jędrzejów oraz OHZ w roku 2026
Interne Kennung: SA.270.2.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Poprzedzona - Wstępnym ogłoszeniem informacyjnym 566394-2025 art. 138 ust. 2 pkt 1) ustawy Prawo zamówień Publicznych. Zamawiający informuje, iż w dniu 29.08.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - leśnictwa: Małogoszcz, Caców
Beschreibung: Pakiet I - leśnictwa: Małogoszcz, Caców, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu.
Interne Kennung: Część I - Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 i 13 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - leśnictwa: Bizorenda, Lasków
Beschreibung: Pakiet II - leśnictwa: Bizorenda, Lasków, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, zadrzewień, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych oraz ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Część II - Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - leśnictwa: Mnichów, Łysaków
Beschreibung: Pakiet III - leśnictwa: Mnichów, Łysaków, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Część III - Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - leśnictwa: Oksa, Kanice i Ośrodek Hodowli Zwierzyny
Beschreibung: Pakiet IV - leśnictwa: Oksa, Kanice i Ośrodek Hodowli Zwierzyny, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, utrzymania obiektów leśnych, zadrzewień, łowiectwa, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu;
Interne Kennung: Część IV - Pakiet IV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - leśnictwa: Cierno, Czarny Las
Beschreibung: Pakiet V - leśnictwa: Cierno, Czarny Las, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, nasiennictwa i selekcji, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, zadrzewień, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu;
Interne Kennung: Część V - Pakiet V
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI- leśnictwa: Słupia, Sielec
Beschreibung: Pakiet VI- leśnictwa: Słupia, Sielec, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu
Interne Kennung: Część VI - Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII- Szkółka leśna „Mniszek
Beschreibung: Pakiet VII- Szkółka leśna „Mniszek, obejmujący prace z zakresu: nasiennictwa i selekcji, ochrony przeciwpożarowej oraz szkółkarstwa leśnego.
Interne Kennung: Część VII - Pakiet VII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211600 Aussaat von Baumsamen