2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usunięcie i utylizacja odpadów niebezpiecznych składowanych nielegalnie na nieruchomości położonej w miejscowości Bonowice Gmina Szczekociny składającej się z działek nr: 336, 337, 338 i 343”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie i utylizacja wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości położonej w miejscowości Bonowice Gmina Szczekociny składającej się z działek nr: 336, 337, 338 i 343 (dalej zwane Odpadami), umieszczonych w workach typu Big Bag oraz na pryzmach na działkach nr 336, 337, 338 i 343 oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania. Szacowana ilość Odpadów, o których mowa w pkt 1.1. OPZ wynosi ok. 14 500,00 Mg. Określenia ostateczne procesy odzysku (ostateczny odzysk) lub ostateczny proces unieszkodliwiania (ostateczne unieszkodliwienie) należy rozumieć zgodnie z zapisem ustawowym zawartym w art. 27 ust. 3b ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U.2023.1587 z póź. zm.) – dalej w skrócie uoo, przy czym: 1) W odniesieniu do procesu ostatecznego procesu odzysku Odpadów – Zamawiający nie ogranicza rodzajów procesów ostatecznego odzysku, którym mają być poddane Odpady, 2) W odniesieniu do procesu ostatecznego unieszkodliwienia Odpadów – Zamawiający ustala zasadę, iż na potrzeby niniejszego zamówienia ostateczny proces unieszkodliwienia oznacza, co do zasady proces D5, D10 (zgodnie z załącznikiem nr 2 do uoo chyba, że w ramach dokumentów zamówienia postanowiono wyraźnie inaczej) lub przetworzenie odpadu niebezpiecznego w produkt z zachowaniem warunków utraty statusu odpadów – wymagane badania potwierdzające utratę statusu odpadu niebezpiecznego. Z uwagi na brak wiedzy na temat dokładnego składu i właściwości Odpadów znajdujących się w poszczególnych pryzmach i workach typu Big Bag Odpady należy traktować jako Odpady o kodzie 16 81 01* - Odpady wykazujące właściwości niebezpieczne (podgrupa: Odpady powstałe w wyniku wypadków i zdarzeń losowych) lub 16 03 03* (nieorganiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne) lub 16 03 05* (organiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne) lub 17 05 03* Gleba i ziemia, w tym kamienie, zawierające substancje niebezpieczne (np. PCB). 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ – OPZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) – plik .pdf oznaczony: „Załącznik nr 5 do SWZ_SOPZ”. 3. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. z 2025 r., poz. 277, ze zmianami) pracowników wykonujących prace związane z: transportem odpadów niebezpiecznych i procesem ostatecznego odzysku lub unieszkodliwia odpadów na instalacji. Pozostałe uregulowania w tym zakresie, sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem, oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. 4. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): 90500000-2 Usługi związane z odpadami 90511000-2 Usługi wywozu odpadów 90512000-9 Usługi transportu odpadów 90510000-5 Usuwanie i obróbka odpadów 90520000-8 Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych 5. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega unieważnienie zamówienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Zamawiający informuje, że organizuje dla zainteresowanych niniejszym zamówieniem Wykonawców wizję lokalną w miejscowości Bonowice Gmina Szczekociny składającej się z działek nr: 336, 337, 338 i 343. Wizja z udziałem Wykonawców odbędzie się w dniu 14.07.2025 r. o godzinie 12.00. 7. Wszyscy zainteresowani Wykonawcy proszeni są o przesłanie do dnia 14.07.2025 r. do godz. 10.00 informacji z orientacyjną liczbą osób, które w ich imieniu będą brały udział w wizji lokalnej. Informacja, o której mowa powyżej winna być złożona przez Wykonawcę w formie elektronicznej za Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl tj.: za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji). Jednocześnie Zamawiający dopuszcza złożenie wyżej wymienionych informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: zamowienia@szczekociny.pl 8. Zamawiający informuje, że złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej, o której mowa powyżej, nie spowoduje odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 568014-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen