709760-2025 - Ergebnis
Polen – Reinigungsmittel – „Dostawa środków czystości na potrzeby jednostek organizacyjnych RZGW w Gdańsku”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa środków czystości na potrzeby jednostek organizacyjnych RZGW w Gdańsku”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków czystości na potrzeby jednostek organizacyjnych RZGW w Gdańsku do następujących lokalizacji: Lokalizacja 1: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Jana z Kolna 11, 80-864 Gdańsk Lokalizacja 2: Zarząd Zlewni w Chojnicach, ul. Łużycka 1A, 89-600 Chojnice Lokalizacja 3: Zarząd Zlewni w Elblągu, Aleja Tysiąclecia 11, 82-300 Elbląg Lokalizacja 4: Zarząd Zlewni w Gdańsku, Aleja Grunwaldzka 184, 80-266 Gdańsk Lokalizacja 5: Zarząd Zlewni w Tczewie, ul. 30 Stycznia 50, 83-110 Tczew Lokalizacja 6: Zarząd Zlewni w Toruniu, ks. J. Popiełuszki 3, 87-100 Toruń Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, zakresu wymagań i warunków wykonania zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 6 do SWZ. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału na części z powodów wskazanych w Załączniku Nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 5.1 Zasady dotyczące podwykonawstwa: 5.1.1 Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. 5.1.2 W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców, jeżeli są już znane. 5.1.3 Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. 6. Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 7. Zamawiający informuje, że szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia wynosi 72.115,67 zł netto. 8. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp nie mają zastosowania w postępowaniu o zamówienie publiczne, którego przedmiotem są dostawy. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie określa czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób, wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia na podstawie stosunku pracy. 11. Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający odniósł się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zamawiający do wszystkich znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia dopisuje wyrazy „lub równoważne". 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego etapie. Zamawiający zachowuje prawo do unieważniania postępowania z ww. przesłanki zarówno gdy otrzyma jednoznaczną informację o nieprzyznaniu mu środków na realizację zamówienia, jak i w sytuacji zwłoki w ich uzyskaniu w stosunku do zakładanego terminu wykonania zadania, jeśli brak środków w terminie uniemożliwi realizację zamówienia. Wykonawca nie posiada uprawnienia do wysuwania względem Zamawiającego żądania podjęcia działań mających na celu pozyskanie środków przeznaczonych na realizację zamówienia, w sytuacji gdy te, nie zostaną mu przyznane z zakładanego źródła. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot jakichkolwiek kosztów udziału w postępowaniu, w tym w szczególności zwrot kosztów kalkulacji i sporządzenia oferty oraz, co – poprzez fakt udziału w postępowaniu na określonych w niniejszej dokumentacji zasadach - Wykonawcy akceptują bez zastrzeżeń. 13. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 14. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zawarcia umowy ramowej. 15. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 16. Zamawiający nie przewiduje składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Vorherige Bekanntmachung561147-2025
Interne KennungG.ROZ.2710.24.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i następnych ustawy ustawy Pzp oraz przepisów wykonawczych, wydanych na jej podstawie. 2. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://przetargi.wody.gov.pl Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne i nie wymaga zarejestrowania konta na Platformie. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem https://przetargi.wody.gov.pl w zakładce: Instrukcja dla Wykonawców. 3. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 4.Oprócz okoliczności wskazanych w innych sekcjach ogłoszenia, z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie: I. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025r., poz. 514) (zwany dalej "art. 7 ustawy o sankcjach") zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca: 1) wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1.03.2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24.02.2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29.09.1994r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 120 z późn. zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy - przy czym wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych powyżej. II. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) (zwany dalej "art. 5k Rozporządzenia") zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca, który będzie realizować przedmiot zamówienia z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a); lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b), w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 5. Zamawiający nie będzie badać, czy nie zachodzą wobec podwykonawcy, niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby, podstawy wykluczenia określone w pkt 7.1 SWZ, z zastrzeżeniem okoliczności wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), tj. przypadku podwykonawców, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33763000 Papierhandtücher, 39831300 Fussbodenreiniger, 39813000 Scheuerpasten und -pulver, 33711900 Seife, 39224300 Besen, Bürsten und sonstige Artikel für die Haushaltsreinigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn. „Dostawa środków czystości na potrzeby jednostek organizacyjnych RZGW w Gdańsku”. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków czystości na potrzeby jednostek organizacyjnych RZGW w Gdańsku do następujących lokalizacji: Lokalizacja 1: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Jana z Kolna 11, 80-864 Gdańsk Lokalizacja 2: Zarząd Zlewni w Chojnicach, ul. Łużycka 1A, 89-600 Chojnice Lokalizacja 3: Zarząd Zlewni w Elblągu, Aleja Tysiąclecia 11, 82-300 Elbląg Lokalizacja 4: Zarząd Zlewni w Gdańsku, Aleja Grunwaldzka 184, 80-266 Gdańsk Lokalizacja 5: Zarząd Zlewni w Tczewie, ul. 30 Stycznia 50, 83-110 Tczew Lokalizacja 6: Zarząd Zlewni w Toruniu, ks. J. Popiełuszki 3, 87-100 Toruń Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, zakresu wymagań i warunków wykonania zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 6 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.