709791-2023 - Wettbewerb
Polen – Schlammentsorgung – Odbiór i przetwarzanie w procesach R3 i R10 osadów ściekowych o kodzie 19 08 05, powstających w oczyszczalniach eksploatowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i przetwarzanie w procesach R3 i R10 osadów ściekowych o kodzie 19 08 05, powstających w oczyszczalniach eksploatowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej
Beschreibung: Otwarta
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513600 Schlammbeseitigung, 90513800 Schlammbehandlung, 90513700 Schlammtransport
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi usługa polegająca na odbiorze, transporcie i przetwarzaniu osadów ściekowych (kod odpadu 19 08 05 – zwanych dalej „osadami”), powstających w oczyszczalniach ścieków eksploatowanych przez Zamawiającego. Osady przekazane do przetworzenia będą spełniać wymogi umożliwiające ich odzysk metodami, o których mowa w przepisie art. 96 ust. 1 pkt 1 – 3 ustawy z 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2021r. poz. 779 z późn. zm. - dalej zwaną „ustawą”), w tym normy sanitarne i normy zawartości metali ciężkich określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie komunalnych osadów ściekowych (Dz. U. z 2015 r., poz. 257 dalej zwanym „rozporządzeniem”), osady mają postać ziemistą, zaś ich uwodnienie nie przekroczy 80%. 2. Zamawiający dopuszcza zagospodarowanie osadów zarówno w drodze odzysku, o którym mowa w art. 96 ust. 1 pkt 1-3 ustawy (dalej zwanym „procesem R10”), jak i w procesie R3. W przypadku, gdy zastosowanie procesu R10 nie będzie możliwe, Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania procesu R3. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje: a) załadunek osadów na terenie oczyszczalni, b) transport osadów do miejsca zagospodarowania, c) zagospodarowanie osadów zgodnie z przepisami prawa, d) rozliczenie ilości w systemie BDO. 4. Zamawiający szacuje, iż w trakcie umowy wytworzy i przekaże do zagospodarowania następujące ilości osadów - 24 000 ton w masie rzeczywistej. Zamawiający gwarantuje przekazanie co najmniej 75% zadeklarowanej ilości osadów (18 000 ton). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia dostępna pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/pwik na stronie dotyczącej odpowiedniego postępowania
Interne Kennung: PT/262/9-WG/2023