2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obsługa selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w okresie 01.01.2026 – 31.12.2026
Beschreibung: Zgodnie z SWZ; Przedmiotem zamówienia jest: 1. odbieranie bezpośrednio z nieruchomości odpadów komunalnych od mieszkańców na terenie gminy, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych gminy Dobre, 2. organizacja i obsługa (tj. podstawienie i opróżnianie kontenerów na odpady, weryfikacja mieszkańców oddających odpady oraz porządkowanie terenu po zakończeniu pracy) stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego dalej PSZOK zlokalizowanego na terenie nieruchomości wskazanej przez Zamawiającego w miejscowości Dobre, w tym przyjmowanie dostarczonych przez mieszkańców nieruchomości zamieszkałych, odpadów zebranych selektywnie wraz z ich późniejszym transportem i zagospodarowaniem. 3. Odbiór odpadów gabarytowych sprzed posesji. 4. Ważenie wszystkich pojazdów transportujących odpady przed rozpoczęciem zbiórki odpadów i po niej, na wadze stanowiącej własność gminy Dobre, położonej w Dobrem przy ulicy Lawendowej 14. Ważenie odbywa się jedynie z kierowcą. Dopuszczalna masa ważonych samochodów to 60 ton.
Interne Kennung: GKI 271.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Obsługa selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tj. odbiór i zagospodarowanie, z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Dobre oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych z terenu jednostek organizacyjnych na terenie gminy Dobre w okresie 01.01.2026 – 31.12.2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w toku realizacji zamówienia z prawa opcji na zasadzie art. 441 Pzp poprzez opcję terminową – tj. uprawnienie Zamawiającego do jednostronnego złożenia Wykonawcy oświadczenia o przedłużeniu umowy o okres od 1 do 6 miesięcy oraz stosowne zwiększenie wynagrodzenia maksymalnego należnego za realizację umowy. Prawo opcji uprawnia Zamawiającego do złożenia stosownego oświadczenia Wykonawcy nie później niż do 30 listopada 2026 r. (decyduje data nadania / wprowadzenia korespondencji do systemu poczty elektronicznej Wykonawcy w sposób umożliwiający jej odbiór). Oświadczenie zawierać będzie wskazanie okresu, na jaki umowa ulega przedłużeniu w pełnych miesiącach kalendarzowych – do końca ostatniego zadeklarowanego przez Zamawiającego miesiąca, nie dłużej niż do 30 czerwca 2027 r. Warunki świadczenia usługi pozostaną tożsame dla okresu objętego opcją, przy czym zwiększeniu ulegnie wskaźnik przyjętych do zagospodarowania odpadów (odebranych od mieszkańców oraz przejętych z PSZOK) poddanych procesom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia (z wyłączeniem innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne) do najniższego poziomu wynikającego z obowiązujących na 2027 rok przepisów prawa, tj. 57%, o ile wskaźnik wskazany w ofercie nie będzie wyższy – w tym wypadku wiążący pozostaje wskaźnik wskazany w ofercie. Poziom recyklingu obliczony zostanie jako stosunek masy odpadów poddanych recyklingowi i przygotowania do ponownego użycia (na podstawie dokumentów potwierdzających recykling) do ogólnej masy odpadów przyjętych do zagospodarowania.