2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup zasobów ochrony ludności określonych w Obszarze 2 priorytetów Programu OLiOC z dotacji celowej Wojewody
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia zakup i dostawa specjalistycznego wyposażenia oraz środków technicznych przeznaczonych do realizacji zadań w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie Gminy Dobra, zgodnie z założeniami Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Interne Kennung: BZP.271.33.2025.MH
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skrócił termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Wyjątkowa pilność wynika z konieczności zrealizowania i rozliczenia zamówienia w całości do końca roku budżetowego 2025. Z uwagi na konieczność zachowania terminów wynikających z procedur administracyjnych i finansowych, a także obowiązek prawidłowego i terminowego rozliczenia środków publicznych przeznaczonych na realizację zamówienia, niezbędne jest skrócenie terminu składania ofert. Wydłużenie standardowego terminu mogłoby spowodować opóźnienia w zawarciu umowy, realizacji dostaw oraz w procesie odbioru i końcowego rozliczenia, co groziłoby niewykorzystaniem środków w terminie i skutkowało potencjalną utratą finansowania lub koniecznością jego zwrotu. Skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasady uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców – przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny i kompletny, a dokumentacja postępowania zapewnia wykonawcom możliwość przygotowania ofert w skróconym terminie.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. – ustawy Pzp oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej „SWZ”. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 6. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące zamawiania usług. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44613000 Großcontainer, 44211100 Mobile, modulare Containergebäude, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 31158100 Batterieladegeräte, 42113161 Entfeuchter, 90733900 Behandlung oder Sanierung von Grundwasserverschmutzung, 44611000 Tanks
5. Los
Los: LOT-0001