710561-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Zaciągnięcie kredytu w wysokości 7.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ochotnica Dolna w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaciągnięcie kredytu w wysokości 7.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ochotnica Dolna w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu kredytu w wysokości 7.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ochotnica Dolna w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2.Główne warunki realizacji przedmiotu zamówienia: 2.1.Spłata zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami nastąpi z dochodów Gminy Ochotnica Dolna. 2.2.Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich [PLN]. 2.3.Wykorzystanie kredytu nastąpi w jednej transzy (takie dane należy przyjąć przygotowując ofertę): a) transza przekazana na rachunek bankowy Gminy Ochotnica Dolna w kwocie 7.000.000,00 zł, w terminie do 30 grudnia 2025 r., (Uruchomienie kredytu nastąpi na pisemny wniosek złożony przez Zamawiającego, w terminie maksymalnie do 2 dni od dnia złożenia wniosku). b) Zamawiający zastrzega możliwość wykorzystania mniejszej kwoty kredytu oraz wcześniejszej spłaty bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów. Jeżeli Zamawiający nie złoży odrębnego wniosku o uruchomienie transzy kredytu, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2.3 lit. a) umowa ulega rozwiązaniu z dniem 31.12.2025 r., zaś Wykonawca nie będzie dochodził żadnych roszczeń z tego tytułu wobec Zamawiającego ani nie pobierze żadnych opłat i prowizji z tego tytułu. c) Spłata rat kapitałowych kredytu następować będzie w 28 ratach na koniec każdego kwartału począwszy od 2031 roku, przy czym przyjmuje się, że jeżeli termin spłaty rat kredytu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień lub dni wolne od pracy. 2.4. Spłata odsetek następować będzie kwartalnie w 49 ratach - ostatniego dnia każdego kwartału. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Pierwsze odsetki płatne 31.12.2025 r., a ostatnie 31.12.2037 r. 2.5. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki będą liczone za okres jego faktycznego wykorzystania. 2.6. W przypadku, gdy ostateczny termin spłaty rat odsetkowych przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień lub dni wolne od pracy, a miesiąc liczy rzeczywistą ilość dni, zaś rok odsetkowy 365 dni (366 dni w przypadku lat przestępnych). W przypadku spłaty odsetek za 2025 rok spłata następować będzie do dnia 31.12.2025r. 2.7. Za dzień spłaty należności przyjmuje się datę wpływu środków na rachunek Wykonawcy. 2.8. Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M oraz stałej marży Wykonawcy.
Interne KennungWZ.271.2.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu kredytu w wysokości 7.000.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ochotnica Dolna w roku 2025 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2. Główne warunki realizacji przedmiotu zamówienia: 2.1. Spłata zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami nastąpi z dochodów Gminy Ochotnica Dolna. 2.2. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich [PLN]. 2.3. Wykorzystanie kredytu nastąpi w jednej transzy (takie dane należy przyjąć przygotowując ofertę): a) transza przekazana na rachunek bankowy Gminy Ochotnica Dolna w kwocie 7.000.000,00 zł, w terminie do 30 grudnia 2025 r., (Uruchomienie kredytu nastąpi na pisemny wniosek złożony przez Zamawiającego, w terminie maksymalnie do 2 dni od dnia złożenia wniosku). b) Zamawiający zastrzega możliwość wykorzystania mniejszej kwoty kredytu oraz wcześniejszej spłaty bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów. Jeżeli Zamawiający nie złoży odrębnego wniosku o uruchomienie transzy kredytu, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2.3 lit. a) umowa ulega rozwiązaniu z dniem 31.12.2025 r., zaś Wykonawca nie będzie dochodził żadnych roszczeń z tego tytułu wobec Zamawiającego ani nie pobierze żadnych opłat i prowizji z tego tytułu. c) Spłata rat kapitałowych kredytu następować będzie w 28 równych ratach na koniec każdego kwartału począwszy od 2031 roku, przy czym przyjmuje się, że jeżeli termin spłaty rat kredytu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień lub dni wolne od pracy. 2.4. Spłata odsetek następować będzie kwartalnie w 49 ratach - ostatniego dnia każdego kwartału. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Pierwsze odsetki płatne 31.12.2025 r., a ostatnie 31.12.2037 r. 2.5. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki będą liczone za okres jego faktycznego wykorzystania. 2.6. W przypadku, gdy ostateczny termin spłaty rat odsetkowych przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień lub dni wolne od pracy, a miesiąc liczy rzeczywistą ilość dni, zaś rok odsetkowy 365 dni (366 dni w przypadku lat przestępnych). W przypadku spłaty odsetek za 2025 rok spłata następować będzie do dnia 31.12.2025r. 2.7. Za dzień spłaty należności przyjmuje się datę wpływu środków na rachunek Wykonawcy. 2.8. Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M oraz stałej marży Wykonawcy.