See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Przymuszewo w roku 2026
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej oraz zadrzewień, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Przymuszewo w roku 2026. Okres realizacji zamówienia, w którym będą przekazywane przez Zamawiającego Zlecenia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r.. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej oraz zadrzewień wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac szacowanych z wykorzystaniem Katalogu pracochłonności; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki; 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w opisach standardów technologii wykonawstwa prac Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności), w Załączniku nr. 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz w Załączniku 3.3 do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1, 3.2 bądź 3.3 do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych, w Załączniku nr. 3.2. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, bądź Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 605837-2025
Interne Kennung: SA.270.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający w dniu 17.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Leśnictwa Antoniewo, Warszyn i Leśno – pozyskanie drewna i zagospodarowanie lasu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa oraz utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie leśnictwa Antoniewo, Warszyn i Leśno w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Wykonawcy dodatkowego zakresu rzeczowego, w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej pozycji kosztorysu ofertowego, stanowiącego część oferty Wykonawcy (Opcja). Przedmiotem opcji będą czynności (prace) analogiczne, jak te określone w opisie przedmiotu zamówienia (opisane w SWZ Specyfikacji warunków zamówienia) i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego, stanowiącego część oferty. W ramach Opcji wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia Wykonawcy z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określania wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac, zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część oferty Wykonawcy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Leśnictwa Chociński Młyn i Kokoszka – pozyskanie drewna i zagospodarowanie lasu oraz dyżur przeciwpożarowy na obrębie Laska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej oraz zadrzewień do wykonania na terenie leśnictwa Chociński Młyn i Kokoszka w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Leśnictwa Czernica i Młynek – pozyskanie drewna i zagospodarowanie lasu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa oraz utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie leśnictwa Czernica i Młynek w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Leśnictwa Zbrzyca i Laska – pozyskanie drewna i zagospodarowanie lasu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa oraz utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie leśnictwa Zbrzyca i Laska w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: Leśnictwa Bukówki, Parzyn i Przymuszewo – pozyskanie drewna i zagospodarowanie lasu oraz dyżur przeciwpożarowy na obrębie Przymuszewo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej oraz zadrzewień, do wykonania na terenie leśnictwa Bukówki, Parzyn i Przymuszewo w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: Leśnictwa Dąbrowa i Lubnia – pozyskanie drewna i zagospodarowanie lasu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa oraz utrzymania urządzeń infrastruktury leśnej, do wykonania na terenie leśnictwa Dąbrowa i Lubnia w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: Szkółka leśna Dąbrowa – zagospodarowanie szkółki leśnej, pozyskanie nasion w leśnictwach Chociński Młyn, Czernica, Zbrzyca, Dąbrowa i Laska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, szkółkarstwa, nasiennictwa oraz zadrzewień, do wykonania na terenie Szkółki Leśnej w Dąbrowie oraz na terenie leśnictw Chociński Młyn, Czernica, Zbrzyca, Dąbrowa i Laska w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Los: LOT-0008
Titel: Leśnictwa: Antoniewo, Chociński Młyn, Czernica, Kokoszka, Młynek, Warszyn – maszynowe pozyskanie drewna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu maszynowego pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Antoniewo, Chociński Młyn, Czernica, Kokoszka, Młynek i Warszyn w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0009
Titel: Leśnictwa: Zbrzyca, Bukówki, Laska, Leśno, Lubnia i Parzyn – maszynowe pozyskanie drewna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu maszynowego pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Zbrzyca, Bukówki, Laska, Leśno, Lubnia i Parzyn w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 9