2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 2 (dwóch) używanych autobusów klasy MIDI o napędzie elektrycznym
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 2 (dwóch) sztuk używanych niskopodłogowych, zeroemisyjnych, miejskich autobusów o napędzie elektrycznym klasy MIDI dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Bielsku-Białej, spełniających wymagania techniczne określone w załączniku Nr 1 do Zaproszenia. 2. Zakres dostawy obejmuje wyposażenie dodatkowe oraz dostarczenie dokumentacji i niezbędnego oprogramowania na warunkach określonych w Zaproszeniu. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane autobusy: 1) nie były pojazdami prototypowymi, tzn. aby były produkowane seryjnie; 2) były sprawne technicznie, o przebiegu nieprzekraczającym 200 000 km; 3) były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2023 roku; 4) były identyczne w danej marce i typie pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego; 5) spełniały wszystkie wymagania określone w Dziale III („Pojazdy”) ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.) oraz odpowiadały warunkom technicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 502 ze zm.); 6) posiadały aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami, potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (tekst jedn. Dz.U. z 2023 r., poz. 1651); 7) spełniały wymagania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, w odniesieniu do ich ogólnego bezpieczeństwa oraz ochrony osób znajdujących się w pojeździe i niechronionych uczestników ruchu drogowego, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 oraz uchylające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 78/2009, (WE) nr 79/2009 i (WE) nr 661/2009 oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 631/2009, (UE) nr 406/2010, (UE) nr 672/2010, (UE) nr 1003/2010, (UE) nr 1005/2010, (UE) nr 1008/2010, (UE) nr 1009/2010, (UE) nr 19/2011, (UE) nr 109/2011, (UE) nr 458/2011, (UE) nr 65/2012, (UE) nr 130/2012, (UE) nr 347/2012, (UE) nr 351/2012, (UE) nr 1230/2012 i (UE) 2015/166 (Dz.Urz.UE.L 2019 Nr 325, str. 1 ze zm.); 8) były dostarczone do Zamawiającego wraz z aktualnymi dokumentami (wyciągiem ze świadectwa homologacji, certyfikatem zgodności wydanym przez Wykonawcę); 9) były dostarczone wraz z aktualnym Raportem Technicznym drogowego zużycia energii elektrycznej (test SORT 2) przez oferowany autobus. Raport powinien być wykonany wg wytycznych UITP SORT Project – Standardized on-road test cycles przez niezależną, certyfikowaną jednostkę badawczą, upoważnioną do wykonywania takiego testu. Dokument ten należy złożyć w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Przedstawiony wraz z dostawą Raport z wynikami testu SORT 2 powinien dotyczyć autobusu o właściwościach nie gorszych od oferowanego, w zakresie zużycia energii elektrycznej, dla autobusu o podanych niżej cechach/elementach (testowanego i oferowanego w postępowaniu): - marka/typ autobusu testowanego identyczne jak marka/typ autobusu oferowanego w niniejszy postępowaniu; - ogumienie i koła – rozmiar - identyczne jak w oferowanym autobusie; - wymiary pojazdu (długość /szerokość/ wysokość) [m] - wskazane wymiary autobusu testowanego nie mniejsze od wskazanych wymiarów autobusu oferowanego w postępowaniu. 10) były dostarczone (oddane do użytkowania) wraz z dokumentami umożliwiającymi ich eksploatację, a w szczególności z dowodem rejestracyjnym i ważnym badaniem technicznym. 4. Wykonawca zobowiązany jest aby udział produktów będących przedmiotem niniejszego postępowania, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, był większy niż 50% (w ujęciu wartościowym).
Interne Kennung: ZP.P.26.D.2025.DZ
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 2 (dwóch) sztuk używanych niskopodłogowych, zeroemisyjnych, miejskich autobusów o napędzie elektrycznym klasy MIDI dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Bielsku-Białej, spełniających wymagania techniczne określone w załączniku Nr 1 do Zaproszenia. 2. Zakres dostawy obejmuje wyposażenie dodatkowe oraz dostarczenie dokumentacji i niezbędnego oprogramowania na warunkach określonych w Zaproszeniu.