See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) zwanej dalej „Prawo Energetyczne”, na rzecz jednostek sądownictwa, powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich, okręgowych ośrodków wychowawczych, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej. 2. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część 1- dostawa energii elektrycznej dla Jednostek z obszaru apelacji wrocławskiej, krakowskiej, katowickiej. Część 2 - dostawa energii elektrycznej dla Jednostek z obszaru apelacji warszawskiej, lubelskiej. Część 3 - dostawa energii elektrycznej dla Jednostek z obszaru apelacji poznańskiej, szczecińskiej. Część 4 - dostawa energii elektrycznej dla Jednostek z obszaru apelacji białostockiej, rzeszowskiej. Część 5 - dostawa energii elektrycznej dla Jednostek z obszaru apelacji gdańskiej, łódzkiej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wielkość oraz zakres zamówienia stanowi Załącznik nr 5.1-5.5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8.1-8.5 do SWZ. 4. W wyniku przeprowadzenia niniejszego postępowania zawarta zostanie umowa generalna sprzedaży energii elektrycznej, na podstawie której poszczególne Jednostki zawrą samodzielnie umowy wykonawcze i będą samodzielnie odpowiadać za realizację warunków umowy wykonawczej w odniesieniu do podlegających im punktów poboru energii elektrycznej oraz nie będą odpowiadać solidarnie za zobowiązania i realizację umów wykonawczych przez inne Jednostki. 5. Szacunkowe ilości zamawianej energii elektrycznej w rozbiciu na poszczególne części zamówienia oraz grupy taryfowe wskazane zostały w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz ofertowy oraz w Załączniku nr 5.1-5.5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 6. Wykaz punktów poboru energii wraz z dodatkowymi informacjami niezbędnymi do skalkulowania oferty zamieszczony został w Załączniku nr 5.1-5.5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, w podziale na poszczególne części zamówienia. 7. Zamawiający wskazuje, że informacje zawarte w Załączniku nr 5.1-5.5 do SWZ mogą ulec zmianie na etapie realizacji zamówienia na warunkach wskazanych w umowie generalnej oraz właściwej umowie wykonawczej – Wzory umów stanowią odpowiednio Załącznik nr 6A oraz Załącznik nr 6B do SWZ. 8. Suma podanych w Załączniku nr 5.1-5.5 do SWZ poborów energii elektrycznej w ramach danej części zamówienia, została wskazana jako przewidywana, z zastrzeżeniem możliwości zastosowania prawa opcji opisanego w Rozdziale III pkt. 6 SWZ. 9. W cenie oferowanej przez Wykonawcę Zamawiający oczekuje zawarcia wszystkich kosztów związanych ze sprzedażą energii elektrycznej do odbiorców końcowych (w tym koszty „energii kolorowej”, podatek akcyzowy, koszty bilansowania handlowego i inne jeżeli dotyczy). 10. Dostawy energii elektrycznej odbywać się będą na warunkach określonych przepisami ustawy Prawo energetyczne, zgodnie z obowiązującymi przepisami wykonawczymi do ww. ustawy oraz przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. z 2024 r., poz. 1061 z późn. zm.), zasadami określonymi w koncesjach, postanowieniami umowy generalnej oraz właściwej umowy wykonawczej, a także w oparciu o ustawę Pzp. 11. Zamówienie dotyczy wyłącznie warunków dostaw energii elektrycznej i nie obejmuje czynności związanych z dystrybucją energią elektrycznej, przyłączeniem, opomiarowaniem i jakością energii, wchodzących w zakres odrębnych umów o świadczenie usług dystrybucyjnych, które będą zawarte przez poszczególne jednostki z Operatorem Systemu Dystrybucji. 12. W postępowaniu są wyszczególnione PPE z instalacją fotowoltaiczną, w których energia elektryczna zużywana jest głównie na potrzeby własne jednostek. Dane o punktach PPE z zainstalowanymi źródłami wytwarzania energii (panele fotowoltaiczne) z odsprzedażą znajdują się w Załączniku nr 9 do SWZ. Niniejsze zamówienie nie dotyczy odkupu energii wytworzonej w instalacjach OZE. Jednostki samodzielnie podejmą decyzje co do ewentualnego zawarcia odrębnych umów związanych z posiadanymi instalacjami fotowoltaicznymi oraz o warunkach takich umów, z zastrzeżeniem, że dodatkowa umowa nie będzie kolidować z umową na dostawę energii elektrycznej, zawartą w ramach niniejszego zamówienia. Dochowanie procedur niezbędnych do zwarcia umów dodatkowych pozostaje w gestii jednostek. 13. Wraz z dostawą energii elektrycznej w cenie oferowanej przez Wykonawcę dla poszczególnych części zamówienia, Wykonawca przeprowadzi z powodzeniem procedurę zmiany dostawcy energii elektrycznej na podstawie udzielonych przez Jednostki pełnomocnictw (jeżeli będzie to konieczne). 14. Przedmiot zamówienia będzie realizowany nie wcześniej niż z dniem skutecznego rozwiązania lub wygaśnięcia dotychczasowych umów sprzedaży energii elektrycznej lub umów na usługę kompleksową zawartych z poprzednim sprzedawcą przez poszczególne Jednostki. Na dzień rozpoczęcia realizacji dostaw energii elektrycznej Wykonawca musi posiadać zawarte Generalne Umowy Dystrybucji ze wszystkimi Operatorami Systemu Dystrybucji, na obszarze których znajdują się Jednostki i do których sieci są przyłączone – stosownie do części zamówienia, na którą składa ofertę. 15. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w celu zawarcia Umowy. Przed podpisaniem Umowy Wykonawcy składający ofertę wspólną, zobowiązani są przedstawić Zamawiającemu kopię umowy regulującej współpracę (np. kopię umowy konsorcjum, wraz ze wskazaniem, który z Wykonawców składających ofertę wspólną jest uprawniony do wystawiania faktur i dokonywania rozliczeń z Zamawiający
Vorherige Bekanntmachung: 499917-2025
Interne Kennung: WZP-421-45/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej w roku 2025 (część 1)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo Energetyczne dla Jednostek z obszaru apelacji wrocławskiej, krakowskiej, katowickiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wielkość oraz zakres zamówienia stanowi Załącznik nr 5.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8.1 do SWZ.
Interne Kennung: WZP-421-45/2025 (część 1)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres gwarantowany przedmiotu zamówienia i prawo opcji: 1. Zamawiający, korzystając z prawa opcji, zastrzega sobie prawo do zwiększenia przewidywanej ilości przedmiotu zamówienia tj. ilości zamawianej energii elektrycznej (łącznie, we wszystkich taryfach) wskazanej w Załączniku nr 2 do Umowy generalnej – Opis przedmiotu zamówienia, o nie więcej niż 15 %, na zasadach określonych w Załączniku nr 6A – Wzorze Umowy Generalnej oraz Załączniku nr 6B – Wzorze Umowy Wykonawczej. 2. Zamawiający gwarantuje zrealizowanie Umowy w wysokości co najmniej 60% szacowanej ilości energii elektrycznej.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej w roku 2026 (część 2)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo Energetyczne dla Jednostek z obszaru apelacji warszawskiej, lubelskiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wielkość oraz zakres zamówienia stanowi Załącznik nr 5.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8.2 do SWZ.
Interne Kennung: WZP-421-45/2025 (część 2)
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa energii elektrycznej w roku 2026 (część 3)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo Energetyczne dla Jednostek z obszaru apelacji poznańskiej, szczecińskiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wielkość oraz zakres zamówienia stanowi Załącznik nr 5.3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8.3 do SWZ.
Interne Kennung: WZP-421-45/2025 (część 3)
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa energii elektrycznej w roku 2026 (część 4)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo Energetyczne dla Jednostek z obszaru apelacji białostockiej, rzeszowskiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wielkość oraz zakres zamówienia stanowi Załącznik nr 5.4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8.4 do SWZ.
Interne Kennung: WZP-421-45/2025 (część 4)
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa energii elektrycznej w roku 2026 (część 5)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo Energetyczne dla Jednostek z obszaru apelacji gdańskiej, łódzkiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wielkość oraz zakres zamówienia stanowi Załącznik nr 5.5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8.5 do SWZ.
Interne Kennung: WZP-421-45/2025 (część 5)