2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Termomodernizacja kompleksu budynków Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - pl. Matejki 13, ul. Basztowa 18, ul. Paderewskiego 2”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Termomodernizacja kompleksu budynków Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - pl. Matejki 13, ul. Basztowa 18, ul. Paderewskiego 2”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, na który składają się audyt ex-ante oraz program funkcjonalno-użytkowy. 3. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zostały zawarte w rozdziale III Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: BZP.2630.22.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego w zakresie i formie określonej w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz.U. 2022 poz.1679 z pożn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tj. Dz.U. 2021 poz.2454 z późn. zm,) wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych zgód, uzgodnień, opinii, ekspertyz, warunków, informacji technicznych, pozwoleń, dokumentacji geologiczno-inżynierskiej, sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów i uwarunkowań realizowanego przedsięwzięcia także poniesienie opłat związanych z ich realizacją. b) Wykonanie wielobranżowego projektu wykonawczego w zakresie i stopniu szczegółowości odpowiednim do rodzaju i charakteru robót budowlanych. c) Wykonanie programu prac konserwatorskich a także w imieniu Zamawiającego uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego na prowadzenie robót budowlanych i uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnego pozwolenia na budowę. d) Wprowadzenie koniecznych korekt do ekspertyzy technicznej w zakresie bezpieczeństwa pożarowego budynku stanowiącej załącznik do programu funkcjonalno-użytkowego wraz z ich uzgodnieniem z właściwym komendantem Państwowej Straży Pożarnej jeżeli zaistnieje taka potrzeba wynikająca z optymalizacji rozwiązań projektowych i obowiązujących przepisów. e) Wykonanie wszelkich niezbędnych opracowań i dokumentacji dla elementów budynku i instalacji, które wymagać będą ingerencji dla prawidłowej realizacji całości przedsięwzięcia. f) O ile okaże się konieczne, uzyskanie odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych wraz z opracowaniem stosownej dokumentacji. g) Wykonanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego (Dz.U. 2021 poz. 2458 z późn. zm.) uwzględniając podział kosztów na wszystkie wymagane branże robót budowlanych i nadzory autorskie wraz z podziałem kosztów na poszczególne budynki. h) Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót według wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454 z późn. zm). i) Opracowanie założeń do stałej lub czasowej organizacji ruchu na czas wykonywania robót. j) Wykonanie ww. opracowań w wersji papierowej w 5-ciu egzemplarzach oraz w wersji edytowalnej na nośnikach elektronicznych we wszystkich formatach odpowiednich do rodzaju dokumentacji (PDF,XML, ATH, DWG, WORD). k) Dokumentację należy wykonać po ewentualnym przeprowadzeniu dodatkowej inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, a także po uzyskaniu staraniem i na koszt Wykonawcy niezbędnych dokumentów. l) Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji inwestycji objętej pozwoleniem na budowę oraz uczestniczenie głównego projektanta w czynnościach odbioru końcowego i przekazania do użytkowania wykonanych obiektów do czasu zakończenia inwestycji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. m) Współpraca z działającym na zlecenie Akademii Audytorem w zakresie aktualizacji audytu ex-ante i przygotowania audytu ex-post oraz udzielanie audytorowi informacji niezbędnych do sporządzenia opracowania. n) Zamawiający wymaga osobistego udziału Projektanta w cyklicznych spotkaniach koordynacyjnych w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz uzgodnienie z Zamawiającym wstępnej wersji projektu. Przy wykonywaniu przedmiotu umowy w każdej fazie realizacji Wykonawca obowiązany jest uzgadniać z Zamawiającym rozwiązania i zmiany dokumentacji. o) Wykonawca zobowiązany jest do udziału w postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy robót budowlanych, w szczególności poprzez udzielanie niezwłocznych odpowiedzi na pytania Wykonawców w trakcie postępowania przetargowego. W przypadku gdy w wyniku zadanych pytań lub stwierdzonych w trakcie wykonywania robót budowalnych rozbieżności pomiędzy projektem wykonawczym a przedmiarami Projektant (Wykonawca) odpowiedzialny będzie za zaktualizowanie dokumentów zarówno projektu wykonawczego, przedmiarów, jak i kosztorysów. Za kompletność całej dokumentacji odpowiada Wykonawca.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen