2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Marcule w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasu, gospodarki szkółkarskiej, nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Marcule w roku 2026.
Interne Kennung: SA.270.33.2025.NMi
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości określonej poniżej dla Pakietów: dla Pakietu I w wysokości 55.000,00 zł dla Pakietu II w wysokości 31.000,00 zł dla Pakietu III w wysokości 47.000,00 zł dla Pakietu IV w wysokości 31.000,00 zł dla Pakietu V w wysokości 27.000,00 zł dla Pakietu VI w wysokości 20.000,00 zł dla Pakietu VII w wysokości 23.000,00 zł dla Pakietu VIII w wysokości 30.000,00 zł
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – leśnictwa: RUDA, MICHAŁÓW – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – leśnictwa: PODRZECZE – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody;
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – leśnictwa: BŁAZINY, PASTWISKA – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, turystycznego zagospodarowania lasu
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – leśnictwa: KRUKI – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, turystycznego zagospodarowania lasu
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V – leśnictwo: JASIENIEC – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – leśnictwo: POLANY – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – leśnictwo: SEREDZICE – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody;
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII – Pakiet specjalistyczny w Nadleśnictwie Marcule – obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu (prace mechaniczne na szkółce leśnej w Leśnictwie Pastwiska, szkółkarstwa (prace ręczne na szkółce leśnej), nasiennictwa i selekcji, arboretum, przewóz sadzonek ze szkółki na leśnictwa, prace związane z użyciem środków chemicznych na szkółce leśnej), ochrony przeciwpożarowej (monitoring terenów
Interne Kennung: SA.270.34.2025.NMa_8