2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDZIELENIE DŁUGOTERMINOWEGO KREDYTU BANKOWEGO NA SFINANSOWANIE PLANOWANEGO DEFICYTU BUDŻETU DLA POWIATU W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ W 2025 r. ORAZ NA SPŁATĘ WCZEŚNIEJ ZACIĄGNIĘTYCH ZOBOWIĄZAŃ
Beschreibung: 1. Udzielenie przez Bank kredytu Powiatowi Średzkiemu na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Powiatu w Środzie Śląskiej w 2025 roku oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, w kwocie 3 500 000,00 zł (słownie: trzy miliony pięćset tysięcy złotych 00/100). 2. Kredyt może być wykorzystany na finansowanie planowanego deficytu budżetu 2025 roku i na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 3. Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Zamawiającego w okresie od podpisania umowy w terminie wskazanym w ofercie (w pkt.2 załącznika nr 1) . Udostępnienie kredytu nastąpi poprzez jednorazową wypłatę kredytu lub w transzach, w zależności od potrzeb Zamawiającego bez naliczania jakichkolwiek opłat. 4. Warunkiem postawienia kredytu do dyspozycji Kredytobiorcy jest ustanowienie prawnego zabezpieczenia spłaty kredytu w formie weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z zaciągnięcia kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. 6. Bank otworzy dla Kredytobiorcy rachunek kredytowy najpóźniej w dniu zawarcia umowy i prowadzić będzie go nieodpłatnie w trakcie realizacji umowy. 7. Zapotrzebowane środki zostaną przelane na konto podstawowe w banku prowadzącym rachunek bieżący Powiatu. 8. Bank nie pobierze prowizji i opłat: - za przelew środków na rachunek Zamawiającego - od wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części - od zmian umowy. 9. Kredyt może zostać częściowo niewykorzystany. 10. Kredyt może zostać spłacony przed terminem w całości lub części. 11. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca umowy (zastrzeżenie możliwości przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów); o zmianie terminu spłaty kredytu Zamawiający poinformuje w formie pisemnej Wykonawcę. 12. Kredyt będzie zabezpieczony w formie weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową. Wykonawca nie będzie wymagał innego zabezpieczenia udzielonego kredytu.
Interne Kennung: IZPO.272.24.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Los: LOT-0002
Beschreibung: Udzielenie przez Bank kredytu Powiatowi Średzkiemu na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Powiatu w Środzie Śląskiej w 2025 roku oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, w kwocie 3 500 000,00 zł (słownie: trzy miliony pięćset tysięcy złotych 00/100).