See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz oraz odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz. Przedmiot zamówienia składa się z dwóch zadań: 1) Zadanie A – odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych (w tym odpadów ulegających biodegradacji wraz z bioodpadami) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz; 2) Zadanie B – odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz. 2. Charakterystyka Gminy Pisz 1) Gmina Pisz jest gminą miejsko-wiejską położoną w południowo-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Powierzchnia gminy wynosi 635,7 km2. W skład gminy wchodzą 43 sołectwa. Na dzień 30 września 2024 r. Gminę Pisz zamieszkiwało ok. 25 863 mieszkańców, a średnia gęstość zaludnienia wynosiła 41 osoby/km2. Szacunkowa ilość i rodzaj nieruchomości: a) Zabudowa jednorodzinna – 3835, z tego na terenie miasta Pisz – 1865, poza terenem miasta Pisz – 1970; b) Zabudowa wielorodzinna – 219, z tego na terenie miasta Pisz – 197, poza terenem miasta Pisz – 22. Liczba nieruchomości może w niewielkim stopniu ulec zmianie w wyniku oddania do użytku nowych nieruchomości lub ich rozbiórki. 2) Ilość deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi złożonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych według stanu na dzień 30 września 2024 r.:Teren miasta i gminy Pisz: 9 229. 3) Szacunkowa ilość odpadów zebranych selektywnie na nieruchomościach zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz: prognoza od dnia 1 stycznia 2025 r. do dnia 31 grudnia 2025 r. w zakresie odpadów ulegających biodegradacji, tworzyw sztucznych, metali i odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, papieru i tektury, szkła oraz odpadów wielkogabarytowych: - Odpady ulegające biodegradacji - 950,000 Mg, - Odpady Wielkogabarytowe - 322,000 Mg, - Tworzywa sztuczne - 650,000 Mg, - Papier i tektura - 228,000 Mg, - Szkło - 430,000 Mg. 4) szacunkowa ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na nieruchomościach zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz: prognozowana szacunkowa ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w okresie od dnia 1 stycznia 2025 r. do dnia 31 grudnia 2025 r. –4 900,000 Mg. Wykonawca nie będzie miał prawa zgłaszania do Zamawiającego jakichkolwiek roszczeń z tytułu wykonywania umowy, jeżeli stan faktyczny będzie odbiegał od danych zawartych w ust. 2 pkt 3 i 4. 3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia dotyczącego zadania A: Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz: 1) Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz wykonywana w terminie 12 miesięcy, przy czym za pierwszy dzień realizacji przedmiotu zamówienia przyjmuje się dzień 1 stycznia 2025 r. Termin realizacji przedmiotu zamówienia może zostać skrócony, w przypadku wyczerpania środków przeznaczonych na realizację przedmiotu zamówienia; 2) Usługa odbierania i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych obejmuje zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną; 3) W ramach usługi świadczonej przez Wykonawcę odbierane i zagospodarowywane będą odpady komunalne zbierane selektywnie z podziałem na frakcje: odpady ulegające biodegradacji, papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe i odpady wielkogabarytowe; 4) Zaopatrzenie nieruchomości w pojemniki służące do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym jest obowiązkiem właściciela nieruchomości zamieszkałej. Obowiązek ten dotyczy zarówno nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, jak i nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej; 5) Wykonawca wyposaży nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej objęte zamówieniem w worki niezbędne do zbierania selektywnych odpadów komunalnych; 6) Wykonawca umożliwi właścicielom nieruchomości zamieszkałych odpłatne zaopatrzenie w pojemniki do zbierania odpadów selektywnych (odpadów ulegających biodegradacji, tworzyw sztucznych, metalu, opakowań wielomateriałowych, papieru i tektury, szkła). 7) Ustala się następującą częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Pisz:a) selektywnie zebrane odpady komunalne z podziałem na frakcje: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe zbierane na terenie miasta i gminy Pisz odbierane będą z terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej – raz na dwa tygodnie, b) odpady ulegające biodegradacji, w tym bioodpady, odbierane będą na terenie miasta i gminy Pisz z terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej – raz w tygodniu, c) meble i inne odpady wielkogabarytowe z terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej odbierane będą co kwartał w terminach wykazanych w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, zwanego dalej „harmonogramem”. Powyższe częstotliwości są zgodne z przyjętymi w obowiązującym regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Pisz, zwanym dalej „regulaminem. 8) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowanie przez właściciela nieruchomości zamieszkałej obowiązków w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku ich niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odpady jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie pisemnie powiadomić o tym Zamawiającego oraz właściciela nieruchomości, nie później niż w ciągu 2 dni od zaistnienia tego faktu. Pozostałe zapisy odnośnie przedmiotu zamówienia zawarte są w Informacje dodatkowe.
Interne Kennung: Org.271.29.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego, o którym mowa w art. 4 pkt 1 ustawy, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki: a) Zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez Zamawiającego w taki sam sposób, b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten Zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a, c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Szczegółowe uzasadnienie faktyczne i prawne jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001