711189-2025 - Wettbewerb
Polen – Fahrzeuge für Abfall – Dostawa w formie leasingu operacyjnego dwóch sztuk samochodów ciężarowych przeznaczonych do zbierania odpadów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa w formie leasingu operacyjnego dwóch sztuk samochodów ciężarowych przeznaczonych do zbierania odpadów
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego dwóch sztuk samochodów ciężarowych przeznaczonych do zbierania odpadów. 2. Parametry techniczne jakie musi spełniać samochód będący przedmiotem zamówienia: PODWOZIE: • Typ podwozia: trzyosiowe w konfiguracji osi 6x2 z osią wleczoną- przystosowany do zabudowy komunalnej, • Oś wleczona elektrohydraulicznie skrętna, • Rozstaw osi max 3700-3800 mm, • Dopuszczalna masa całkowita min. 26 000 kg, • Minimalna nośność techniczna przedniego zawieszenia min. 8000 kg, • Minimalna nośność techniczna zawieszenia tylnego wózka min. 21 000 kg, • Minimalna nośność techniczna osi napędowej min 12 500 kg, • Minimalna nośność techniczna osi wleczonej min 8300 kg, • Sterowanie zawieszeniem pneumatycznym z pilota, • Silnik wysokoprężny min. Pięciocylindrowy o mocy min. 320 KM i max. momencie obrotowym min. 1600 Nm, • Norma emisji spalin Euro 6 z systemem selektywnej redukcji katalitycznej SCR, • Pojemność skokowa silnika od 9000 cm3 do 11000 cm3 • Skrzynia biegów automatyczna lub zautomatyzowana bez pedału sprzęgła, • Przystawka odbioru mocy od silnikowa, niezależna od sprzęgła – moment obrotowy dostępny w czasie jazdy i postoju, • Światła do jazdy dziennej LED, • Reflektory przednie ze światłami w technologii LED, • Automatyczne światła mijania, • Kabina trzy miejscowa (dzienna) o szerokości zewnętrznej min 2400 mm, • Trzy niezależne miejsca do siedzenia w kabinie, • Kolor kabiny biały, • Osłona przeciwsłoneczna zewnętrzna, • Szyba przednia przyciemniona, • Zawieszenie kabiny komfortowe pneumatyczne, • Gumowe dywaniki podłogowe, • Koło kierownicy po lewej stronie z możliwością regulacji położenia, • Podgrzewane i elektrycznie regulowane lusterka wsteczne prawe i lewe oraz podgrzewane lusterka rampowe (przednie) i krawężnikowe, • Elektrycznie sterowane podnośniki szyb drzwi kierowcy i pasażera, • Szyby przednia przyciemniona, • Czujnik deszczu, • Systemy ABS, EBS, ESP lub równoważne, • Hamulec przystankowy tj. funkcja zatrzymania pojazdu Auto-hold lub równoważna współpracująca z automatycznym załączaniem położenia neutralnego skrzyni biegów, • Elektroniczny hamulec postojowy, • Tempomat, • Immobilizer fabryczny, • Centralny zamek z pilotem, • Klimatyzacja, • Alternator 24V, min. 120 A, • Podgrzewany filtr paliwa, • 2 akumulatory min. 180 Ah, • Tachograf cyfrowy z legalizacją i kalibracją po zarejestrowaniu pojazdu, • Układ wydechowy spalin skierowany do góry ponad zabudowę lub wydech dolny, • Hamulce tarczowe osi przedniej i tylnej, • Obręcze stalowe z oponami w rozmiarze 315/70 R22.5 dostosowane nośnością do max technicznej nośności osi podwozia, • Bieżnik opon szosowo- terenowy o podwyższonej wytrzymałości, • Zbiornik paliwa min 310 litrów aluminiowy, • Zbiornik AdBlue min 45 l, • Blokada mechanizmu różnicowego tylnego mostu, • Trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, kpl. kluczy z podnośnikiem min 10 ton, • Gniazdo w kabinie 12V i 24V oraz gniazdo USB, • Min. dwa kliny zabezpieczające pojazd przed przemieszczaniem na terenie pochyłym, • Przedni zaczep holowniczy, • Wyświetlacz z komputerem pokładowym w języku polskim, • Boczne osłony anty-rowerowe fabryczne, • Apteczka, • Wyjście adaptacyjne do podłączenia urządzenia GPS, • Koło zapasowe oś przednia (dołączone luzem), • Przewód do pompowania kół, • Kratki ochronne na reflektorach, metalowe, • Złącze pneumatyczne w kabinie kierowcy wraz z pistoletem z elastycznym przewodem, • Schowek na dokumenty formatu A4 , • Uchwyt na butelki, • Gwarancja podwozia 24 miesiące, ZABUDOWA: • Skrzynia ładunkowa zabudowy o owalnym kształcie, • Zabudowa skrzyniowa dwukomorowa z urządzeniem załadowczym tylnym, przeznaczona do selektywnej zbiórki stałych odpadów gromadzonych w pojemnikach komunalnych lub w workach, • Zabudowa w kolorze białym spójnym z kolorem kabiny podwozia, • Korpus skrzyni ładunkowej podzielony przegrodą wzdłużną w proporcji ok 60/40, • Dno skrzyni wykonane z blachy konstrukcyjnej o podwyższonej udarności i odporności na ścieranie lub trudnościeralnej o grubości min 6 mm, • Dno skrzyni o kształcie zaokrąglonym ułatwiające odprowadzanie odcieków, • Dwa niezależne odwłoki wraz z urządzeniami zasypowymi, • Dwie niezależne ściany wypychające. Każda ściana wypychająca osadzona i pracująca na dwóch prowadnicach umieszczonych na ścianach bocznych, • Pojemność całkowita skrzyni ładunkowej min. 22 m³ (spełniająca wymagania normy PN-EN1501-1 2021), • Duża komora o pojemności min. 13,5 m³, mniejsza min. 8,5 m³, • Stopień zagęszczenia min. 5:1; możliwość płynnej regulacji stopnia zagęszczania dla obu komór w zakresie min 30 do 100 % siły zgniotu, • Czujnik laserowy lub inny równoważny, montowany w przedniej części skrzyni (obu komór) pozwalający na rejestrowanie pozycji ścian wypychających i pokazujący ich aktualną pozycję na wyświetlaczu w kabinie kierowcy poprzez procentowe wypełnienie skrzyni (dla każdej z komór), • Wanny odwłoka wykonana z blachy o twardości min HB 450 tj. blacha Hardox 450 lub równoważna i grubości min. 8 mm – dno oraz min 6 mm – ściany boczne, • Urządzenie załadowcze do współpracy z pojemnikami o poj. od 120 do 1100 dm3 – duża komora oraz mała komora 120-370 dcm3 na odpady komunalne (PN-EN 840-2.3,4- DIN 30700) oraz pojemników 110 l, • Listwy grzebieniowe dla pojemników dla obu wrzutników oraz ramiona załadowcze dla wrzutnika dużej komory, • Opuszczane burty obu wrzutników w celu załadunku worków, • Liniowo – szufladowy mechanizm zagęszczenia odpadów, • Automatyczne podnoszenie (tzw. funkcja pick-up) zaczepionych pojemników (dla obu wrzutników), Funkcjonalność z możliwością jej załączania i wyłączania z panelu sterowania wrzutnikami, • Automatyczne podnoszenie wrzutnika po załączeniu biegu do jazdy oraz biegu wstecznego (dla obu wrzutników), • Mechanizm zgniatający z możliwością pracy w ciągłym lub ręcznym cyklu, Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełen zapis znajduje się w rozdziale IV SWZ.
Interne KennungJE/BZP/02/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge, 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
LosLOT-0001