See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 939 810,00,- zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 939 810,00,- zł (słownie: trzy miliony dziewięćset trzydzieści dziewięć tysięcy osiemset dziesięć złotych 00/100) na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego na następujących warunkach: 1) Kredyt złotowy; 2) Okres kredytowania 10 lat; 3) Okres karencji w spłacie kapitału: do dnia 30.09.2026 r.; 4) Oprocentowanie kredytu według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki WIBOR dla 1M - miesięcznych depozytów międzybankowych, powiększonej o marżę Banku. W przypadku, gdy suma stawki WIBOR 1M oraz marży Banku będzie miała wartość ujemną, przyjmuje się do wyliczenia stopę procentową równą 0%; 5) Stawka WIBOR 1M jest stawką bazową zmienną dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego. W danym okresie odsetkowym obowiązuje stawka WIBOR 1M ustalana na pierwszy dzień roboczy miesiąca danego okresu odsetkowego; 6) Odsetki naliczane będą w oparciu o rzeczywiste saldo zadłużenia; przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni, a rok 365 dni; 7) Spłata kapitału zgodnie z załącznikiem do SWZ pn. „Spłaty rat kapitału”; 8) Spłata odsetek – na bieżąco od kwoty uruchomionego kredytu, w okresach miesięcznych; wykonawca nie będzie naliczał odsetek od kwoty nie wykorzystanego kredytu; 9) Uruchomienie kredytu bezgotówkowe, jednorazowo lub w transzach realizowane na zlecenie płatnicze kredytobiorcy; 10) Zabezpieczenie kredytu – weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą Skarbnika równą wielkości zadłużenia w okresie obowiązywania umowy; 11) Wykonawca nie będzie pobierał prowizji za uruchomienie kredytu oraz od kwoty nie wykorzystanego kredytu; 12) Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z części przyznanego kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu niewykorzystania całości przyznanego kredytu; 13) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat, przy czym ewentualna spłata nastąpi po zawiadomieniu Wykonawcy o planowanej przedterminowej spłacie przynajmniej z 10 dniowym wyprzedzeniem; Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu spłaty rat kredytu w ramach obowiązującego okresu kredytowania bez ponoszenia dodatkowych opłat.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 939 810,00,- zł (słownie: trzy miliony dziewięćset trzydzieści dziewięć tysięcy osiemset dziesięć złotych 00/100) na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 939 810,00,- zł (słownie: trzy miliony dziewięćset trzydzieści dziewięć tysięcy osiemset dziesięć złotych 00/100) na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego na następujących warunkach: 1) Kredyt złotowy; 2) Okres kredytowania 10 lat; 3) Okres karencji w spłacie kapitału: do dnia 30.09.2026 r.; 4) Oprocentowanie kredytu według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki WIBOR dla 1M - miesięcznych depozytów międzybankowych, powiększonej o marżę Banku. W przypadku, gdy suma stawki WIBOR 1M oraz marży Banku będzie miała wartość ujemną, przyjmuje się do wyliczenia stopę procentową równą 0%; 5) Stawka WIBOR 1M jest stawką bazową zmienną dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego. W danym okresie odsetkowym obowiązuje stawka WIBOR 1M ustalana na pierwszy dzień roboczy miesiąca danego okresu odsetkowego; 6) Odsetki naliczane będą w oparciu o rzeczywiste saldo zadłużenia; przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni, a rok 365 dni; 7) Spłata kapitału zgodnie z załącznikiem do SWZ pn. „Spłaty rat kapitału”; 8) Spłata odsetek – na bieżąco od kwoty uruchomionego kredytu, w okresach miesięcznych; wykonawca nie będzie naliczał odsetek od kwoty nie wykorzystanego kredytu; 9) Uruchomienie kredytu bezgotówkowe, jednorazowo lub w transzach realizowane na zlecenie płatnicze kredytobiorcy; 10) Zabezpieczenie kredytu – weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą Skarbnika równą wielkości zadłużenia w okresie obowiązywania umowy; 11) Wykonawca nie będzie pobierał prowizji za uruchomienie kredytu oraz od kwoty nie wykorzystanego kredytu; 12) Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z części przyznanego kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu niewykorzystania całości przyznanego kredytu; 13) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat, przy czym ewentualna spłata nastąpi po zawiadomieniu Wykonawcy o planowanej przedterminowej spłacie przynajmniej z 10 dniowym wyprzedzeniem; 14) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu spłaty rat kredytu w ramach obowiązującego okresu kredytowania bez ponoszenia dodatkowych opłat